banner670

banner669

Aksoy: Alevilerle uğraşmayın

Alevi Kültür Dernekleri Silivri Şube Başkanı Coşkun Aksoy, yaptığı yazılı bir açıklama ile Diyanet İşleri Başkanlığı'nın alevilere yönelik politikalarını kınadı.

banner675
Polemik 05.01.2016, 13:33
Aksoy: Alevilerle uğraşmayın
banner614
banner636
Alevi Kültür Dernekleri Silivri Şube Başkanı Coşkun Aksoy, yaptığı yazılı bir açıklama ile Diyanet İşleri Başkanlığı'nın alevilere yönelik politikalarını kınadı.

Aksoy'un yazılı açıklaması şu şekilde:


Bu ülkede Aleviler Asla Sunni yurttaşlara asla ve asla sunnilik öğretmemiştir

Alevilere Alevilik öğreten çok görmezler gördük herkes kendi işine baksın

93 yıldır 120.000 kadrosunun içinde alevi barındırmayan bir toplulukla kardeş yaşayan bir toplumuz

Alevilere hoş görü öğretilmez hoş görü konuşulmaz  aleviler hoş görünün zenginliğin ta kendisidir.

Kitap okumayı bilenden insan okumayı bilen alevilere Alevilik öğretmeye çalışmasınlar

Din dersimizi seçemediğimiz için

Camilerimizin imamlarımızın 

Müezzimleirmizin Vaizlerimizin

İmam hatip liselerimizim

İlayet fakültlerimizin hatta diyanet işlerimizin tüm giderlerini bizlerin vergisiyle karşılayıpta bize Alevilik öğretmeyin

banner765
Cem evleri bizim derdimiz olmamalı bırakın Aleviliği alevilere siz buna bişey eklemeyin

Biz aleviyiz 14 asırdır alevi geldik alevi gidiyoruz bizi bize bırakın olurmu bırakın isteyen camisinde isteyen mescidinde isteyen kilisesinde isteyen cem evinde ibadetini yapsın allah ile nerde bütünleşiyorsa orda olsun

Maaşla çalışan biri çıkmış yine Alevilere laf söylemeye çalışıyor.Aleviler asırlardır kendi inançları için hiç kimseden maaş almadılar ne de kimsenin güdümünde kaldı. Sen iki ay para almazsan görevini bile yapmazsın.Dünya Alevi insanlarını iyi tanıyor. Alevi halkı haram yiyenleri adam yerine bile koymaz, bırak evlenmeyi.Yıllardır bizim verdiğimiz vergilerden maaş aldın.Önce bize bu vergilerimizin hesabını ver. Diyaneti de sözde fetvalarını da tanımıyoruz.

Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum cemevimiz bizim kutsalımızdır ibadethanemizdir. Cemevleri insan-i kamil yetişme yerleridir.Cemevleri helal lokma yerleridir. Hak ve adeletin öğretildiği yerlerdir. Başkasının inancına saygıyı öğretildiği yerlerdir. Kul hakkının yememe yeridir. Edep erkan yeridir. Ey diyanet işleri başkanı Alevilerin vergileriyle maaş alıyor haram lokma yiyorsun. Cemevleri kızılbaşların hak Muhamed Ali yolunda Ehlibeytin Nuru ile 12 İmamların ışığıyla hareket edenlerin ibadethanesidir.

Cemevlerine statüyü siz veremezsiniz. Bu hak anayasal bir haktır. Diyanet işleri başkanı haddini bilmeli ne söylediğne dikkat etmeli.Siz yasalarla bir kurumsunuz siz yasalar üstü bir kurum değilsiniz heleki Alevi inancını tayin etme beyan etme noktasında hiçbir hakka sahip değilsiniz.Cemevleri islami usul ve kaidelerle gereğince inançsal bir temelde hareket etmektedir.

"Cemevleri kırmızı çizgimizdir" diyen Diyanet İşleri Başkanı!

Şunuda unutmasınlar Ülkemizin Birliğe beraberliğe ihtiyacı olduğu şu günlerde birgünde çık birlik beraberlik kardeşlik mesajları ver mademki diyaneti yönettiğini sanıyorsun bizlere böyle saçma suni gündemlerle bizlerin keyfini falan kaçırdığını sanma Aleviler bu ülkede kardeşlik barış gelsin diye açlık grevlerine girmiş durumda Ülkemizin birliği beraberliği kardeşçe yaşama duygularıyla demokrasiyi sahiplenme duygularıyla lütfen oynamayın

Alevi Kültür Dernekleri Silivri Şube Başkanı
Coşkun AKSOY
banner758
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 05:24
Güneş 06:48
Öğle 13:01
İkindi 16:22
Akşam 19:03
Yatsı 20:22
Günün Karikatürü Tümü