İBB Başkanı İmamoğlu, Fox TV canlı yayınında Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’la ilgili soruya nasıl cevap verdi?..

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fox TV’de yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat adlı programında, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'a özellikle tarım arazilerine yapılan kaçak inşaatlarla mücadele konusunda yeterli desteği vermediğini dolaylı olarak itiraf etti.

İsmail Küçükkaya, canlı yayında; “ MHP’li Silivri Belediye Başkanı özellikle tarım arazilerine dikilen binalarla mücadele ediyor” diyerek konuyu Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a getirdi. Ekrem İmamoğlu önce kanal İstanbul’un sakıncalarına, arkasında da İstanbul’a yeni yaşam teknolojileri kurulması gerektiğine değindi. İsmail Küçükkaya, bunun üzerine konuyu yeniden tarım alanlarındaki kaçak yapılaşmaya getirerek, “Silivri Belediye Başkanı’na destek veriyor musunuz?” diye sordu. İmamoğlu da “...Tabi ki ya.. Silivri Belediye Başkanı… Belki de Volkan Bey’le yedi kez bir araya gelmişimdir törenlerde falan… Belki de on kez… Ben Beylikdüzü’nden beş yıl belediye başkanlığı yaptım Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yüzünü görmedim. Rahmetli’yi (Kadir Topbaş) de görmedim Beylikdüzü’nde, son 1.5 senesi atanan o arkadaşı (Mevlüt Uysal) da görmedim. Ama ben beş tur, altı tur, yedi tur… Diyelim ki Silivri’ye geldim. MHP’liymiş veya Bağcılar’a gittim AK Parti’liymiş. Nereye gidersem Ev ziyaretine gitsem dahi.. Diyelim ki bir şehit ailesine gidiyorum veya bir cenazeye taziyeye gidiyorum. Nereye gidersem haber veriyorum; Sevgili Başkanım gelmek istersen ben şuraya gidiyorum… Ya seni de bu insanlar seçti beni de…” şeklinde cevap verdi.

Gözden kaçırmayın

Esen Kaftancıoğlu'na destek vermeye gitti Esen Kaftancıoğlu'na destek vermeye gitti