Bu bir tanıtımdır

Çizgi Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ulaş Velioğlu, Özel Silivri Çizgi Yazılım Anadolu Lisesi’ni tanıttı. Okul Müdürü Osman Akgül ile uzman branş öğretmenlerinin de hazır bulunduğu tanıtımda “yazılım lisesi”nin fonksiyonu hakkında bilgi verildi.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Çizgi Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ulaş Velioğlu, Türkiye’de yazılım üzerine bir meslek lisesi bulunduğunu, ancak “yazılım anadolu lisesi” olarak ilk olduklarını belirterek; Microsoft ve Google gibi dünya devleriyle de işbirliği yaptıklarını vurguladı.

Okulun normal bir Anadolu lisesi olduğunu ve ek olarak yazılım dersleri görülmeye başlandığını belirten Velioğlu; “dünya ile yarışabilecek bir kuşak, Türk gençlerinin de uluslararası standartlarda Milli yazılımcılar olmasını istiyoruz, tüm hedefimiz bu “dedi.

TEKNOLOJİ İLE YOĞURULMUŞ ÖĞRENCİLER YETİŞTİRECEĞİZ

Özel Silivri Çizgi Yazılım Anadolu Lisesi’nde yapay zeka ile İngilizce dersleri de verildiğine de dikkat çeken Ulaş Velioğlu; "dünya artık yapay zeka, bilgisayar teknolojisi ve yazılımla idare ediliyor. Bu nedenle ezber eğitimin dönemi kapandı. Biz de Türkiye’de bir ilk olan bu yazılım lisesi ile gençlerimizin uluslar arası standartlarda milli yazılımcılar olmasını istiyoruz. Bu nedenle Silivri'de eğitimin slikon vadisini kurduk.” şeklinde konuştu.