İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Silivri’de toplam 22 mahalleden 168 üreticiye 420 ton yem desteğinde bulunacak. Proje kapsamında ilk dağıtım Silivri Alipaşa Mahallesi'nde gerçekleştirildi.

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, İstanbul Yönetim Yenileme A.Ş.'nin (İSYÖN) Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Günaydın, İBB ve Silivri Belediye Meclis Üyeleri Melih Yıldız ve Bora Balcıoğlu, Silivri Belediye Meclis Üyesi Ersin Taşkın, Alipaşa Mahallesi Muhtarı, İlhan Şahin, CHP Silivri İlçe Gençlik Kolları Başkanı Metehan Gürsu ile besicilerin katıldığı törende, besicilere yem dağıtımı yapıldı.

Kavun ve Bamya Festivali coşkusu Kavun ve Bamya Festivali coşkusu

CHP İlçe Başkanı Berker Esen, konuya ilişkin şu paylaşımda bulundu: “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak; küçükbaş hayvan besicilerimize sağladığımız yem desteği kapsamında, ilk dağıtımımızı bugün Alipaşa Mahalle'mizden başlayarak gerçekleştirdik. Destek kapsamında Silivri ilçemizde toplam 22 mahalleden 168 üreticiye 420 ton yem desteği sağlanacak olup, her üretici 2,5 ton yem desteğinden faydalanacaktır.”

SİLİVRİ BELEDİYESİ DE DAĞITIYOR

Bilindiği gibi Silivri Belediyesi de bir sürende bu yana küçük çiftçilere tohum, küçük hayvan besicilerine e saman ve yem desteğinde bulunuyor.