banner670

banner669

Yusuf Güven: Terörden menfaat umanların hevesleri kursaklarında kalacak

Eğitim-Sen Silivri Temsilcisi Yusuf Güven yaptığı yazılı açıklamada terör olaylarını kınayarak, ortak tavır alınması gerektiğini söyledi.

banner675
Gündem 11.08.2015, 14:39 11.08.2015, 14:47
Yusuf Güven: Terörden menfaat umanların hevesleri kursaklarında kalacak
banner614
banner636
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Silivri Temsilcisi Yusuf Güven, yazılı bir açıklama yaparak son haftalarda yaşanan terör saldırılarını kınadı.

Güven'in yazılı açıklaması şu şekilde:


 “HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK”

Türkiye’de huzur, sükûn ve kardeşlik ikliminin hâkim olmasından rahatsız olan odaklarca  gerçekleştirilen ve masum ve savunmasız insanlarımızın  ölümüyle sonuçlanan terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz.

İnsanlığa yönelik bu saldırılarda  hayatını kaybedenlere ve şehitlerimize  Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Tedavileri devam eden yaralı kardeşlerimize de acil şifalar temenni ediyoruz.

Kelimelerin yaşananları anlatmakta yetersiz kaldığı, sözün bittiği yerdeyiz. Teröründe istediği sessiz ve tepkisiz kalıp, korkuyla sinmemiz. Ama Terörü besleyenler ve işbirlikçileri şunu bilmeliler ki dış güçler tarafından yıllardır terör ile terbiye edilmeye çalışılan milletimiz, kirli hesaplara asla teslim olmayacak, kardeşliğimizi baltalamaya yönelik hareketleri boşa çıkarmaya devam edecektir.

banner765
Halk nezdinde itibarını kaybedenler kan dökerek itibar kazanma peşindedirler. Elbiselerini kasap önlüğüne çevirenlerin vermek istedikleri gözdağı, hiçbir işe yaramayacak ve teröristler kanlı emellerine ulaşamayacaklardır. 

İnsanımızın birlikte yaşama ve birlikte geleceğe yürüme idealine sıkılan kurşunlar asla muktedir olamayacaktır. Huzurumuza yöneltilen tehdit, kardeşler arasında oluşturulmak istenen husumet ve kan davası, duygularımızı esir alamayacak; oluşturulmak istenen ön yargılar ise kardeşlik hukukumuzda yer bulamayacaktır. Halkımız teröre karşı, kardeşlik hukukunun korunmasındaki ısrarını sürdürecektir.

Etnik kökene dayalı terör örgütü PKK ile din makyajlı terör örgütü IŞİD’in manivela olarak kullanılması suretiyle, Türkiye’yi içine alan bölgede terör ve çatışma odaklı bir iklim değişikliği planlayanların hevesleri kursağında kalacaktır.

Millet olarak, acımız, yasımız ve teröre karşı tavrımız ortaktır. Acılarımızı yarıştırmayacağız, acılarımızı paylaşacağız, yasımızı birlikte tutacağız. Türkiye, milleti ve devletiyle acıları ortaklaştırma, kardeşlik ve birlik potasında birlikte yaşama tavrını ortaya koyacaktır. Çanakkale ruhunu bir kez daha tescilleyerek, gerçekleştirilen terör saldırıları ve ölen insanlarımız üzerinden toplumsal gerginlik, ötekileştirme, çatışma ve kutuplaştırma söylemlerinin milletimizce boşa çıkarılacağına yürekten inanıyoruz.Bu ülkenin kardeşlik iklimine katkı sağlayan sağduyulu sivil toplum örgütü olarak, teröre, terör örgütlerine ve terör olaylarına karşı ortak tavır sergilemeye devam edeceğiz. Türkiye’nin, milletimizin ve Müslüman coğrafyanın kandan, emperyalizmden, sömürüden, zulüm ve terörden arındırılması için, dün olduğu gibi, bugün de, yarın da sorumluluk almaya hazırız. 

Eğitim-Bir-Sen olarak terörü bir kez daha lanetliyor, acıların son bulmasını istiyoruz. Şehit olan evlatlarımıza Cenabı Mevladan rahmet, aileleriyle birlikte milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

                                                                                  
YUSUF GÜVEN


SİLİVİ EĞİTİM BİR-SEN TEMSİLCİSİ

 

banner758
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 05:13
Güneş 06:39
Öğle 13:04
İkindi 16:33
Akşam 19:18
Yatsı 20:39
Günün Karikatürü Tümü