banner670

banner669

Uyuşturucuya savaş açtılar

Silivri Kuzey Kafkas Kültür Derneği ‘Bağımlılığa Karşı Sosyal Gençlik’ projesiyle gençleri uyuşturucudan uzak tutmak ve aileleri bilgilendirmek amacıyla çalışmalara başladı.

banner675
Gündem 22.10.2014, 08:43
Uyuşturucuya savaş açtılar
banner614
banner636

Silivri’de çok anlamlı bir projeyi hayata geçiren Silivri Kuzey Kafkasyalılar Derneği’nin proje tanıtım toplantısına da ilgi yoğun oldu.

Toplantıya Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Güntekin, İlçe Spor Müdürü Sinan Büyükparmaksız, Chp Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, Ülkü Ocakları Başkanı Nurullah Arıkan, AK Parti ve CHP’li belediye meclis üyeleri, ilçe yöneticileri, meslek oda başkanları, sivil toplum kuruluşları ve öğrenciler katıldı. Toplantının sunuculuğunu ise Özkan Kandemir üstlendi.

Işıklar: Bu kadar kurumun aynı amaç için toplanması sevindirici

Silivri Kuzey Kafkasyalılar Derneği Başkanı Özen Özden yaptığı konuşmada Projenin Koordinatör Yardımcısı Nursel Erel’e teşekkür etti ve ‘Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın projeye destek olmasında kendilerinin emeği çok büyük. Bu kadar yoğun katılım bizleri sevindirdi’ dedi ve dernekleri hakkında bilgi verdi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ise projenin Silivri Belediyesi, Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Spor Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından desteklenmesi ve bu kadar logonun yan yana getirilmesinde emeği geçen dernek Başkanı Özen Özden’e teşekkür etti. 

Eren: Bir kadın beşik de sallar, dünyayı da sallar

Konuşmaların ardından ‘Bağımlılığa karşı sosyal gençlik’ Projesinin Koordinatörü Cengiz Kaya, projenin amaçları hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Koordinatör Yardımcısı Nursel Erel ise özellikle salondaki kadın katılımcılara seslenerek ‘Salonun yarısının hemcinslerimin olması beni mutlu etti. Kadınlara, annelere çok iş düşüyor. Sizlerden istediğimiz bizimle sürekli iletişimde olun. Güç birliği içerisinde üstesinden gelemeyeceğiz hiçbir şey yok. Eğer sizlerde bu projenin bir tarafından tutarsanız ve inanırsanız proje hayat bulur, amacına ulaşır ve sonuç alır. Unutmayın bir kadın beşik de sallar, Dünyayı da sallar’ şeklinde konuştu.

Kurslar açılacak ve seminerler düzenlenecek

Bağımlılığa Karşı Sosyal Gençlik Projesinin hedef kitlesini ise 14-29 yaş arası gençler oluşturuyor. Projenin amacı ise bağımlılığa karşı ortak bir amaç yaratmak marifeti ile gençlerin yaşadıkları topluma daha üretken ve sağlıklı davranışlar içerisinde olması. Dernek bu amaçla Silivri’de yaşayan gençleri sosyal kültürel faaliyetlere yönlendirmeyi hedefliyor. Bunun için ileriki günlerde 10 okulda bağımlılık bilgilendirme seminerleri, müzik kursları, hafıza geliştirme tekniği kursu, Hızlı ve anlayarak okuma kursu da açılacak.

banner765
 

 

banner758
Yorumlar (0)
18
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 29 Eylül 2021
İmsak 05:27
Güneş 06:51
Öğle 13:00
İkindi 16:19
Akşam 18:58
Yatsı 20:17
Günün Karikatürü Tümü