banner670

banner669

Ülkemizin emekçilerine bayramı çok görüyorlar

CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, 1 Mayıs İşçi Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımladı.

banner675
Gündem 30.04.2013, 10:55
Ülkemizin emekçilerine bayramı çok görüyorlar
banner614
banner636

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, 1 Mayıs İşçi Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Mümin Tuğlu'nun mesajı şu şekilde:

“Bugün meydanlara inip kutlayacağımız 1 Mayıs, işçi sınıfının mücadele, hak arama, dayanışma ve birlikte örgütlü hareket etme günüdür. Milyonlarca emekçi kardeşimiz bugün, baskısız, özgür, sömürünün olmadığı, savaşların yerini barışın aldığı bir dünya özlemini inatla ve inançla dile getirecekler. 1 Mayıs, bir bayram havasında 167 ülkenin en merkezi alanlarında yasaksız bir şekilde kutlanmakta. Ancak, bizim emekçi kardeşlerimizin gözyaşıyla, kanıyla, onurlu mücadelesiyle elde ettiği bu bayram sanki hükümetin bir lütfuymuş gibi gösterilmeye çalışılmaktadır. Bunlara kanmayacağız.

banner765
Bugün kutlamalara kapatılan Taksim Meydanı’nda emekçi kardeşlerimize yapılan onursuz saldırıların hatıraları mevcuttur. Taksim de olabilmek için bunun bedeli çok önceden ödenmiştir bile. Bugün, geçmişte olduğu gibi Taksim Meydanı’nda 1 Mayıs’ı kutlamak, bunu istemek inatlaşmak değil, verilen bu haklı mücadelenin ortaya koymuş olduğu demokratik bir taleptir. Ve çok gariptir ki, Türkiye’nin demokratikleştiğini savunanlar, emekçi kardeşlerimizin Taksim’de olmasından korku duymakta ve çeşitli bahanelerin arkasına gizlenerek bunu engellemeye çalışmaktadırlar. Kısaca işçi emekçilerinin biraraya gelmesinden korkmaktadırlar. Öyleyse, bu nasıl demokratikleşmedir? Bu nasıl emekçinin yanında olmaktır?

1 Mayıs bizim ülkemizin emekçilerine bugünü çok görenlerin bayramı değildir. Gerçekten kanıyla, canıyla, onurlu mücadelesiyle ve ödediği bedellerle hak eden işçi kardeşlerimizin bayramıdır. Birliğin, beraberliğin, hakkın, demokrasinin, barışın, kardeşliğin, adaletsizliğin karşısında adaletin savunucularının bayramıdır.

Geldiğimiz noktada artık çok daha fazla birlik beraberliğe ihtiyacımız olduğu kesindir. İşçi kardeşlerimizin kazanılmış haklarına gerçekleştirilen saldırılarda işbirliği yapan sermaye güçleri ve bundan cesaretle her geçen gün daha da pervasızlaşan bir AKP iktidarı ile karşı karşıyayız. Şunu çok iyi bilmeliler ki, yapacakları hiçbir şey bizleri kendi çıkarları doğrultusunda kullanmalarına yetmeyecek, bu amaçlarına asla ulaşamayacaklardır. Birliğin, beraberliğin, hakkın, demokrasinin, barışın, kardeşliğin, adaletsizliğin karşısında adaletin savunucuları olan milyonların gücü bu kirli hesabı bozacaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde tüm işçilerin, emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlar, savaşın yerini barışın, haksızlığın yerini adaletin, diktanın yerini demokrasinin aldığı, hoşgörü, kardeşlik duygularının hakim olduğu bir gelecek dilerim.”

banner758
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 22 Eylül 2021
İmsak 05:19
Güneş 06:44
Öğle 13:02
İkindi 16:27
Akşam 19:09
Yatsı 20:29
Günün Karikatürü Tümü