banner670

banner669

Tuğlu: Öğretmenlerin sorunları devam ediyor

CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

banner675
Gündem 23.11.2014, 17:21
Tuğlu: Öğretmenlerin sorunları devam ediyor
banner614
banner636

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Tuğlu'nun kutlama mesajı şu şekilde:

Millet mekteplerinin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Bu yıl da öğretmenlerimizin gününü mutlu oldukları, sorunlarını çözdükleri bir şekilde kutlayamıyoruz.

Aynı okuldan mezun olan aynı işi yapan, aynı emeği veren öğretmenlerimiz “sözleşmeli, kadrolu, usta ücretli, vekil, usta öğretici” diye ayırmak hiçbir eğitim anlayışı ile bağdaşmaz.

banner765
Bugün birçok branşta 200.000’den fazla öğretmen açığı varken onbinlerce öğretmenimizin meslek dışı iş arayışlarına girdikleri ya da atamayı beklediklerini üzülerek görmekteyiz.

BANA BİR HARF ÖĞRETİNİN KIRK YIL KÖLESİ OLURUM diyen Hz. Ali öğretimin ve bu kavramı yerine getiren öğretmenin ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştır.

Öğretmenlik insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmen insanların kendi ayakları üstünde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden, toplumun sürekli önünde olan bir gönül eridir. Bilgi kaynaklarını öğreten yönlendiren değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir. Öğretmen kılavuzdur. Sevgi dolu bir öğretmen ışık demektir.

Öğretmenler aydınlanma devriminin yılmaz ve özverili savaşçılarıdır. Ancak öğretmenlerimiz hükümetin uyguladığı ekonomik politikalar sonucunda bir sefalet ücretine mahkûm edilmiştir. Öğretmenlerimiz mutsuz ve inançsızdır. Öğretmenlerimiz ideallerinden koparılmıştır.

Eğitimin odağında öğretmen vardır. Eğitim bir moral ve motivasyon işidir. Kaliteli eğitim demek, nitelikli eğitim demek büyüme ve kalkınma demektir. Niteliksiz eğitim demek işsizlik ve yozlaşma demektir.

Hükümetin “Benim adamım, anlayışından dolayı başarılı ve nitelikli idareciler, uyduruk raporlarla görevlerinden uzaklaştırılmakta hukuken haklarını aramalarına dahi fırsat verilmemektedir.

Öğretmenliğin taşeronlaştığı, öğretmen açığına rağmen geleceğe umut ve güvenle bakan aydın Türkiye Cumhuriyetini çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine taşımaya kararlı nesiller yetiştirme çabası gösteren değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, yaşamları boyunca başarı sağlık ve mutluluklar dilerim.

banner758
Yorumlar (0)
18
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 29 Eylül 2021
İmsak 05:27
Güneş 06:51
Öğle 13:00
İkindi 16:19
Akşam 18:58
Yatsı 20:17
Günün Karikatürü Tümü