banner670

banner669

Silivri’de kalp krizi tedavisi yapılabilecek

Silivri Devlet Hastanesi kapsamında kurulacak olan anjiyografi laboratuvarı ve koroner yoğun bakım ünitesi ile kalp krizi geçiren hastaların artık İstanbul’a nakledilmesine gerek kalmayacak.

banner675
Gündem 09.02.2015, 15:17
Silivri’de kalp krizi tedavisi yapılabilecek
banner614
banner636

 

Silivri Devlet Hastanesi’nde, hizmetleri kamuoyuna daha iyi tanıtabilmek amacıyla düzenlenen basın toplantısına Kamu Hastaneleri Kurumu İstanbul Genel Sekreteri Prof. Dr. İhsan Bakır, Silivri Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Sadık Balcı ve Başhekim Uzm. Dr. Şenel Akgöz, Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Serdar Uzel, İdari ve Mali İşler Müdürü Bülent Çeliktürk, Sağlık Bakanlığı Hizmet Müdürü Sibel Lapanta ile müdür yardımcıları Muhteber Günal ile Yeliz Kahya katıldı.

Yeni yapılanmada Silivri Devlet Hastanesi’nin en üst düzey yönetici olarak imza yetkisi bulunan DR. Sadık Balcı, hasta hakkında genel bilgi verdi. Dr. Balcı, Silivri Devlet Hastanesi’nin 223 yataklı tek ve çift kişilik odalardan oluştuğunu, her odada tv, banyo ve refakatçi koltuğu ile bakanlık standartları içerisinde hizmet verildiğini söyledi. Selimpaşa hizmet binasında yapılan yeni düzenleme ile burasının da aynı konfor standartlarında hizmet vermeye başladığına da dikkat çeken Dr. Balcı, Silivri Devlet Hastanesi kapsamında 60 uzman hekim, 10 diş hekimi, 13 pratisyen hekim, 249 hemşire, sağlık memuru ve ebe, 246 hizmet alımı personeli ile birlikte toplam 590 personel ile hizmet verildiğini anlattı.

Yakın zamanda yapılacak olan ek hizmet binası ile birlikte önümüzdeki süreç içerisinde çok daha kapasiteli bir şekilde sağlık hizmeti vereceklerini de kaydeden Dr. Sadık Balcı, Silivri Devlet Hastanesi doktor ve personelinin devamlı olarak kendini yenileyerek geliştirdiğini sözlerine ekledi.

ANJİYO ÜNİTESİ AÇILIYOR

banner765
Daha sonra söz alan Kamu Hastaneleri Kurumu İstanbul Genel Sekreteri Prof. Dr. İhsan Bakır, Sağlık Bakanlığı’nın talimatı ile Silivri devlet Hastanesi kapsamında bir anjiyoplasti laboratuvarı kurulması için çalışmalara başlandığını söyledi. Özellikle halk arasında kalp krizi olarak adlandırılan enfarktüs vakalarında zaman geçirmeden tedaviye başlanmasının hayati önemi bulunduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Bakır, Silivri’de enfarktüs vakalarında tam kapasite tedavi ünitesi bulunmadığı için ilk müdahalenin yapılmasıyla birlikte hastanın İstanbul’a sevk edildiğini ve bu süre içerisinde gerek can gerekse geri dönülmesi mümkün olmayan doku kayıplarının meydana geldiğini, anjiyoplasti laboratuvarının ve bununla birlikte koroner yoğun bakım ünitesinin devreye girmesiyle birlikte kalp krizi vakalarının tedavisinin de rahatlıkla Silivri Devlet Hastanesi’nde yapılacağının altını çizdi.

 

banner758
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 05:13
Güneş 06:39
Öğle 13:04
İkindi 16:33
Akşam 19:18
Yatsı 20:39
Günün Karikatürü Tümü