banner670

banner669

banner773

İnönü'yü şükran ve minnetle anıyoruz

CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, İsmet İnönü'nün 41. ölüm yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

banner675
Gündem 24.12.2014, 15:52
İnönü'yü şükran ve minnetle anıyoruz
banner614
banner636

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin 2. Cumhurbaşkanı, CHP'nin 2. Genel Başkanı, "Milli Şef" İsmet İnönü'nün 41.  ölüm yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı. 

Tuğlu'nun mesajı şu şekilde:

Milli Mücadelenin önde gelen komutanlarından, İnönü savaşlarında Türk Milletinin “makûs talihini” değiştirmiş, Lozan Antlaşması’nın mimarı, Genç Cumhuriyetin ilk Başbakanı, Cumhuriyet Halk Partisinin 2. Genel Başkanı, 2. Cumhurbaşkanımız, ülkemize çok partili rejimi getirerek demokrasi yolunda devrim yapan, Milli şefimiz merhum İsmet İnönü’yü şükran ve minnetle anıyorum.

banner765
Atatürk’ün dava ve silah arkadaşı İnönü, başarılı bir kumandan olmasının yanı sıra, seçkin bir devlet adamı ve dürüst bir siyasetçi olarak ülkemize çok önemli hizmetlerde bulunmuştur.

İnönü bir sözünde “Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur.” demiştir. Cumhuriyetimiz çok zor şartlarda kurulmuş ve bugünlere kadar gelmiştir. O yüzden İnönü’nün bu sözünü çok iyi şekilde irdeleyerek kurtuluş yolunda cesur davranışlarda bulunmamız gerekmektedir. Haksızlıklar karşısında susmayarak her zaman haklı tepkimizi ortaya koymak zorunluluğundayız.

İnönü’yü çok iyi anlatmak zorundayız. Merhum İnönü 2. Dünya Savaşı sırasında dünya büyük bir yıkıma uğrarken Türkiye Cumhuriyeti’ni savaşın dışarısında tutma başarısı göstererek, ülkemizin kan kaybetmeden büyümesi yolunda kararlılık göstermiştir.

Bu büyük devlet adamını ebediyete intikalinin 41. yılında saygı, rahmet ve özlemle anıyorum.

banner758
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:29
Akşam 19:13
Yatsı 20:33
Günün Karikatürü Tümü