banner670

banner669

Hoşgeldin Merkez Taksi

Silivri Sahil Taksi ve Terminal Taksi durakları Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın hakemliğinde birleşti. İşlemlerin tamamlanmasından sonra çarşı meydanında tek durak hizmet verecek.

banner675
Gündem 07.05.2013, 09:09
Hoşgeldin Merkez Taksi
banner614
banner636

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıya, yaklaşık 60 yıldan bu yana hizmet veren Sahil Taksi ve Terminal Taksi duraklarındaki esnaf temsilcileri davetli olarak katıldı.

Silivri Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Zafer Aşkın'ın da hazır bulunduğu toplantıda her iki taksi durağının da milli emlak arazisi üzerinde bulunduğu ve yüksek miktarlarda ecrimisil ödemek durumunda kaldıkları gündeme getirildi.

Ayrıca UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) kararı ile her iki taksi durağının arasında en az 250 metre mesafe olması şartının da Silivri çarşı meydanının fiziksel yapısı gereğince yerine getirilemiyor olması da yine taksi duraklarının birleşmesi için bir gerekçe olarak sunuldu.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar da Kaymakamlık arkasında bulunan boş araziye kapalı bir yeraltı otoparkı yapılacağını ve bu bölgede taksi durağı için de yer ayrılacağını söyledi.

Daha sonra her iki taksi durağının birleşmesi konusunda görüş birliğine varıldı ve lağvedilecek olan Sahil Taksi ile Terminal Taksi'nin yerine Belediye Başkanı Işıklar'ın önerisiyle Merkez Taksi adıyla yeni bir durak kurulmasına karar verildi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından Silivri Kaymakamı Salih Keser'in daveti üzerine makam odasında hep birlikte çay içildi.

banner765


banner758
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 05:24
Güneş 06:48
Öğle 13:01
İkindi 16:22
Akşam 19:03
Yatsı 20:22
Günün Karikatürü Tümü