banner670

banner669

Yılmaz: Bir gazi veya şehit yakını müdür olarak atansın

İBB MHP Grup Başkanvekili Volkan Yılmaz, İBB Meclisi'nde yaptığı konuşmada; ivedilikle bir şehit yakını veya gazinin müdür olarak atanmasını önerdi.

banner675
Gizli Gündem 18.09.2020, 12:23 18.09.2020, 12:26
Yılmaz: Bir gazi veya şehit yakını müdür olarak atansın
banner614
banner636

İBB Meclisi 2020 yılı Eylül ayı 3. oturumunda söz alan Silivri Belediye Başkanı ve MHP Grup Başkanvekili Volkan Yılmaz, MHP grubu tarafından Mart ayında verilen Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Şehit ve Gazi Yakınlarıyla İlişkiler Müdürlüğü kurulması teklifini hatırlatarak, teklifin kabul edilmesine rağmen hala müdürlük atamasının yapılmadığına dikkat çekti. Başkan Yılmaz, söz konusu müdürlüğe bir şehit yakını veya gazinin müdür olarak atanması teklifini yeniledi.

GAZİLER GÜNÜ ÖNCESİ HATIRLATMA

Cep telefonuna gelen SMS üzerine İBB Meclisinde yaptığı konuşmaya, “Necip Türk milletinin asil evlatları tarih boyunca vatan, millet, devlet bayrak, ezan için ya şehit olmuşlardır ya da zaferlerini göğüslerinde nişane olarak taşıyıp gazilik mertebesine ulaşmışlardır.” sözleri ile başlayan Başkan Yılmaz, şu ifadelere yer verdi: “Gazilik ve şehitlik mertebesi bizim için bütün mevki ve makamlardan kıymetlidir. Bu gazi milletin evladı olmaktan da her zaman büyük onur ve gurur duymuşuzdur. Bu vesileyle ben Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm gazilerin 19 Eylül Gaziler Günü’nü tebrik ediyorum. Onları minnetle, şükranla yad etmek istiyorum. Daha önce MHP grubumuzun teklifi ve diğer meclis üyelerimizin de destekleriyle Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Şehit ve Gazi Yakınlarıyla İlişkiler Müdürlüğü kurulmasını kabul etmiştik. Fakat halihazırda bu müdürlüğe atama yapılmadığını üzüntüyle öğrendim. İBB’de çalışan ehliyet ve liyakat odaklı bir şehit yakını veya gazi kardeşimizin ivedilikle bu müdürlüğe müdür olarak atanmasını bir kez daha teklif ediyorum. Ayrıca bu müdürlüğe ek bütçe talebimiz var. 2 gün sonra Gaziler Gününü kutlayacağız. İBB’nin bu anlamlı gün ile ilgili bir etkinliği veya gazilerimizi motive edecek, onları hatırlayacak bir programı var mı diye de sormak istiyorum. Unutmak tükenmektir.”

Yorumlar (0)
banner738
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 24 Haziran 2021
İmsak 03:25
Güneş 05:26
Öğle 13:12
İkindi 17:11
Akşam 20:47
Yatsı 22:39
Günün Karikatürü Tümü