banner670

banner669

Şok ifade: Eşraftan birinin kız çocuğu esrar içiyordu

Emekli beden eğitimi öğretmeni Adnan Güneysu, dehşet verici bir olayı anlattı.

banner790
Gizli Gündem 15.10.2021, 14:41 17.10.2021, 09:18
Şok ifade: Eşraftan birinin kız çocuğu esrar içiyordu
banner614
banner636

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Amatör Spor Haftası dolayısıyla Silivri Amatör Spor Kulüpleri Birliği’ne üye kulüplerin yöneticileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Silivri Belediyesi’nin spor yatırımlarının ve spora destek hamlelerinin konuşulduğu toplantıda söz alan emekli beden eğitimi öğretmeni Adnan Güneysu’nun anlattığı bir olay dinleyenleri dehşete düşürdü.

Silivri’de bir dönem ilçe spor müdürlüğü görevini de yürüten beden eğitimi öğretmeni Adnan Güneysu, 25 yıl kadar önce bir turnuva sırasında yaşadıklarını anlattı.

Güneysu şunları söyledi:

… Bu ilçe bütün spor branşlarında üstün vasıflara sahip eğitmenler ve yetenekli insanlarla dolu. Gerçekten söylüyorum, Allah başkanımıza yardımcı olsun inşallah. Çok güzel hamleler yapıyor. Ben bir beden eğitimi öğretmeni olarak, emekli ilçe spor müdürü olarak duygulandım. Canı gönülden kutluyorum. Bu ilçenin demek ki geleceği daha sağlam, daha karakterli, daha güzel olacaktır. Bir şey daha söylemek istiyorum; yıllar önce kum plaj voleybolu yaparken, o yıllarda -belki 25 yıldan fazla oldu ama-, ilçe emniyet müdürünü bütün protokol ordayken aradım baktım bulamadım. Saatler sonra aradı ki, Başkanımın dediği gibi, ‘Müdürüm, neredesin? Niye gelmedin?’ falan derken ‘Çorludayım’ dedi. ‘Silivri eşrafının en yaygın, en yetkili, en güçlü, en iyi bireylerinin kız çocuğunun sabah saat 4’te Çorlu’nun bir kafesinde esrar içerken tesadüfen gördüm’ dedi. O aklıma geldi. Yani bu işleri, hiç kimse kimin ne olduğunu anne baba olarak bilemeyiz ama gençlerin aşılmayan bu enerjisini sporla, güzel yatırımlarla bu ilçenin, bu ülkemizin geleceğini daha güvenlik altına almış olacağız. Ben uzatmak istemiyorum ama gerçekten burada olmaktan mutlu oldum. Sayın Başkanıma çok teşekkür ediyorum…

Yorumlar (5)
Tarık Dirik 2 ay önce
Yerel Basınımızın Renkli Kişiliği ve iyi kalem erbabı merhaba. Haberinizi ilgi ve merak ile okudum. Okuduktan sonra tekrar başa döndüm tekrar okumak için. Evet gayet ilgi çeken bir olayı, dile getiren birisinin ağzından aktarmışsınız. Aktarıldığı şekliyle kafamda delice sorular oluştu. Mesela Emniyet Müdürünün o saatte o kafede işi ne? Saat 4'de kadar açık olan kafenin çalışma ruhsatı neydi o dönemde? 4'e kadar acik olma anlamında isletmenin ruhsatı varmıy dı? Bu şekilde çalışma saatleri yoksa resmi görev yapanların orda bulunmasının açıklaması ne? 25 yıl ya da daha önceki zaman olarak verilen, o özellikleri belirtilen aileler ve ailelerin çocukları zan altında bırakılmıyor mu? Bu açıklamayı yapan arkadaşımız,meslek anlamında büyüğümüz,ağabeyimiz ilçe spor müdürlüğüne görevlendirme olarak görev baktı ... Müdürlüğe görevlendirme olarak baktığı dönemde kadrosu Silivri Lisesi'nde idi. O dönemde ders dışı egzersiz çalışmalarına katılmadigindan ve haksiz yere ekders ücreti almasından dolayı inceleme ve soruşturma geçirdiğini ve haksız olarak aldığı ekders ücretlerinin geriye dönük tahsil edildiğini duymuşluğum var. Kendisine sorularak teyit edilebilir. Bu tür insanlar her zaman her yerde nasıl yer alabiliyor şaşırıyorum. Ve konuşmasına hala nasıl müsaade edilebiliyor? 21 yılını Silivri' de yaşamış ve şu an başka bir kentte yaşayan olan birisi olarak, geçmişte yaşadığım yere bu tür insanların zarar verdiği düşüncesindeyim. Düşüncelerimiz şu andaki Başkanımız la çok farklı olsa da Silivri'ye yaptığı çalışmaları uzaktan da olsa takip ediyorum. Çalışmalarından dolayı da kutluyorum. Hüseyin Turan zamanından başlayıp Özcan Işıklar ile devam edip Volkan Yılmaz zamanında da eline mikrofon verilebiliyorsa, bilmiyorum ama durup herkesin bir düşünmesi gerekiyor heralde. Ya biz Silivri'nin geçmişini bilmiyoruz? Ya da işimize gelmiyor ve kalite aramıyoruz.
Hüseyin DERTOP 2 ay önce
Tarık Dirik kardeşim, bilmediğin konular olabilir, bilmeden yazmış olabilirsin, Adnan Güneysu ile ilgili haksız ücret alması konusunda davayı ben takip ettim ve yazışmaları akademisyen ve hukukçu olarak ben yardımcı oldum, Bölge İdare Mahkemesinden davayı Adnan Güneysu kazandı. Parasının bir tanesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından haksız olarak kesildi, Adnan"a Müdür bunu da dava konusu yapalım dedim. "Ben devlete dava açmam" diyerek vazgeçti. O kadar da Vatansever, Milliyetçi bir adamdır Adnan Güneysu, başka kusurları varsa bilemem, bildiğimi yazıyorum. Bu konuda Adnan Güneysu dan özür dilemelisin diye düşünüyorum. Hüseyin DERTOP-DSP Silivri İlçe Başkanı
İsim Vermek İstemiyorum 2 ay önce
Affedersiniz ama Silivri’deki spor yöneticileri yüzünden spor yapmaktan vazgeçen en az iki tanıdığımın olduğunu da yazmak istiyorum. Onlar kendilerini bilir demek isterdim ama kendilerini bilen insanlar gençlere öyle bir şeyleri yapamaz.
Ferzan 2 ay önce
Tarık Dirik isimli yorumcu çok doğru noktalara değinmiş. Gecenin o saatiyle ilgili yazdıkları çok iyi dile getirilmiş soru işaretleri
Silivrili Sezin 2 ay önce
Bir Silivri voleybol takımı bugün Türkiye 2. Lig maçlarına başladı. Spor ile ilgili kişilerden bu konularda da konuşmalarını haber vermelerini rica ederim. Çağrıbey Okulu takımını tebrik eder, başarılar dilerim.
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 30 Kasım 2021
İmsak 06:31
Güneş 08:01
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü