banner670

banner669

Silivri'de Afet Koordinasyon Merkezi kuruluyor

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, afetlere hazırlık için önemli bir proje içerisinde olduklarını söyleyerek, “Afet Koordinasyon Merkezi kuruyoruz.” dedi.

banner675
Gizli Gündem 11.09.2020, 16:04
Silivri'de Afet Koordinasyon Merkezi kuruluyor
banner614
banner636

Eylül ayı meclisinin 2. birleşiminde yer alan “Belediyemiz Kentsel Tasarım Müdürlüğünün adının ‘Etüt Proje ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ olarak değiştirilerek Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin revizesinin yapılması ile Kentsel Tasarım Komisyonu adının ‘Kentsel Dönüşüm ve Afete Hazırlık Komisyonu’ olarak değiştirilmesi” maddesi,  hukuk komisyonu raporunun okunması ve kararın uygun bulunması neticesinde oy birliği ile kabul edildi.  Başkan Yılmaz, konuya ilişkin gündem maddesinin oylanması sırasında yaptığı açıklamada, Silivri’de Afet Koordinasyon Merkezi kurulacağını duyurdu.

“TÜRKİYE’NİN VE DÜNYANIN YARDIMINA KOŞACAĞIZ”

CHP gurubunun, Afete Hazırlık ve Kentsel Dönüşüm Komisyonunun kağıt üstünde kalmaması yönündeki eleştirilerine cevap veren Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, CHP’nin olumsuz yaklaşımlarını yadırgadığını ifade ederek, “Daha önceki Kentsel Dönüşüm Komisyonunun bir faaliyet yapmaması, Kentsel Dönüşüm ve Afete Hazırlık Komisyonunun bir faaliyet yapmayacağı anlamına gelmemeli.” dedi. “Komisyonların, belediye başkanlarının önünü tıkayacak araçlar olmadığını biliyoruz.” ifadelerini kullanan Başkan Yılmaz, “Bu organların bu araçların belediyenin çalışmalarını kolaylaştıracak, yol gösterecek, uyarılarda bulunacak, yanlışlardan döndürecek organlar olduğundan hareketle, bu komisyonun adını Kentsel Dönüşüm ve Afete Hazırlık Komisyonu olarak koyduk. Bundan sonrası, birbirinden kıymetli 31 tane belediye meclisi üyesi arkadaşımızla beraber ortaya koyacağımız performansla alakalı. Bu komisyon kağıt üzerinde kalmaz, sivil insiyatif, mühendisler odası, mimarlar odası, sivil platformlar, gönüllü dernekler, arama kurtarma ekipleri, afet koordinasyon merkezi gibi herkes buna destek verir. Silivri Belediyesinin bünyesinde projesini bitirdiğimiz ve binasını da yapacağımız bir AKOM gibi, AFAD gibi Silivri’ye uyarlayıp, Silivri’nin bir Afet Koordinasyon Merkezini makine teçhizatına kadar projelendirdik. Çok kısa bir zaman sonra projeye başlayacağız. Zabıta Müdürlüğümüz ile beraber Afet Koordinasyon Müdürlüğü binası yapacağız. İçerisinde her türlü donanımı olan bir sel, bir heyelan, bir depremde şehrin kaymakamının, belediye başkanının oturup oradan afeti yönetebileceği, arama kurtarma ekibi ile araç ve teçhizatı ile beraber Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına yardıma koşabilecek bir yapıyı da oluşturmak istiyoruz. Ben umutluyum.” diye konuştu.

Yorumlar (1)
Shotacan Arvaladzeoğlu 8 ay önce
Silivri için Volkan Yılmaz çok büyük bir fırsat. Başkanımızı çok seviyoruz. Silivri'yi ve Silivri'leri böylesine kucaklayan bir insan sevilmez mi? Ayrıca Silivri'de Afet Koordinasyon Merkezi açılması harika bir olay. Hem Büyük İstanbul Depreminin merkezinin Silivri açıkları olması hem de Marmara bölgesinin deprem bölgesi olması nedeniyle böyle bir merkezin olması şarttı. Bunu hayata geçiren Volkan başkanımıza sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.
banner738
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:24
Öğle 13:10
İkindi 17:09
Akşam 20:45
Yatsı 22:36
Günün Karikatürü Tümü