banner670

banner669

SAK Ekibi birinci aşama eğitimi tamamladı

Silivri Belediyesi Arama Kurtarma (SAK) ekipleri, AFAD Akreditasyon Sistemi kapsamında Yeşilköy Eğitim Merkezinde üç aşamalı eğitime başladı.

banner675
Gizli Gündem 03.02.2021, 13:52
SAK Ekibi birinci aşama eğitimi tamamladı
banner614
banner636

Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi Arama Kurtarma (SAK) ekipleri, AFAD Akreditasyon Sistemi kapsamında Yeşilköy Eğitim Merkezinde katıldıkları eğitimin birinci aşamasını başarıyla tamamlayıp belgelerini aldı.

SAK ekipleri, eğitimlerinin birinci aşamasında afet çeşitleri, arama kurtarmada teçhizat kullanımı, ekipman kontrol eğitimi, afet bölgesi koordinasyon eğitimi, beton kaldırma ve delme gibi temel eğitimden geçti. 20 kişiden oluşan ekip, AFAD tarafından üç aşamalı olarak verilecek eğitimi tamamladıklarında Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde profesyonel olarak arama kurtarma faaliyetlerine katılabilecek.

banner765

BAŞKAN YILMAZ EKİPLERİ TEBRİK ETTİ

Eğitimlerinin birinci aşamasını tamamlayıp belgelerini alan SAK ekiplerini tebrik eden Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Geçmiş yıllarda deprem, heyelan ve sel gibi afetlere maruz kalan ilçemizi bu afetlere karşı hazır hale getirmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmaların en önemli aşamalarından bir olan Afet Koordinasyon Merkezimizi kurduk. Zabıta Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz SAK ekibimiz, temel seviyede afet bilinci eğitimleri vermeye başladı. Diğer yandan yetkinlik açısından da eğitim almaya devam ediyoruz. Personelimiz aldıkları eğitimlerle profesyonel olarak arama kurtarma çalışmalarına katılabilecekleri gibi ilçemizde kamu kurumları başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşa eğitim verebilecekler. AFAD tarafından verilen eğitim programları hizmet kalitemizin yanı sıra yetkinlik ve uygunluk açısından önemsediğimiz bir süreç. Tüm ekip arkadaşlarımı tebrik ediyorum.” dedi. Başkan Yılmaz, İçişleri Bakanlığının 2021 yılını “Afet Eğitim Yılı” ilan ettiğinin altını çizerek, Silivri’de afet bilinci eğitimlerine hız verdiklerini söyledi.

banner758
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak 05:25
Güneş 06:49
Öğle 13:00
İkindi 16:21
Akşam 19:01
Yatsı 20:20
Günün Karikatürü Tümü