banner670

banner669

Kırkıcı: CHP'liler düğüne giderken uğradı

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Silivri Şube Başkanı Süheyl Kırkıcı, genel kurul konusunda yayınlanan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

banner675
Gizli Gündem 20.06.2021, 15:30 20.06.2021, 18:16
Kırkıcı: CHP'liler düğüne giderken uğradı
banner614
banner636

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Silivri Şube Başkanı Süheyl Kırkıcı, dün gerçekleşen genel kurulda sadece CHP’li meclis üyesi ve ilçe yöneticilerinin bulunması, ayrıca cemevine sağlanan katkılar konusunda sadece eski belediye başkanı Özcan Işıklar’a teşekkür edilmesi konuları hakkında açıklama yaptı.

Kırkıcı şunları söyledi:

Biz bir inanç ve kardeşlik örgütüyüz. Herkese kapımız da, yüreğimiz de, soframın da açıktır. Farklı bir tutum almamız düşünülemez. Farklı bir tutum almak hepimize zarar verir. Pandemi dolayısıyla genel kurulumuzu kimseye haber vermemiştik. Basını da davet etmedik. CHP dahil hiçbir siyasi partiyi de davet etmedik. CHP’li meclis üyeleri ve yöneticiler bir düğüne giderken beni aradılar ve geçerken uğramak istediklerini söylediler. Özcan Işıklar bizim üyemizdir. Kendisi üyemiz olduğu için aramızdaydı. Nezaketen de aramızda olduğu için konuşmam esnasında teşekkür ettim. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ne zaman arasam, ne zaman cemevimiz için bir katkı rica etsem hemen yerine getirmiştir. Bu konularda zaten kendisine geçmişte basın açıklamalarında teşekkür etmiştim. Volkan Bey’e teşekkür etmekten imtina eden biri değilim. Cemevimiz bir inanç ve kültür merkezidir. Halen tamamlanmamıştır. İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun bize vermiş olduğu binayı tamamlama sözü vardı. Bu sözü tutmasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Kırkıcı, beyanatının haricinde bir de yazılı açıklama gönderdi. Kırkıcı'nın yazılı açıklaması da şu şekilde:

"Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Merkezi Silivri Şubesinin 7. olağan kongresi yaparak yeni yönetimimizi oluşturmuş bulunuyoruz. Pandemi şartlarında gerçekleştirdiğimiz konremiz daha önce kısıtlama nedeniyle iki kez ertelenmiş, kısmi açılımla birlikte 19 Haziran 2021 cumartesi günü Silivri Cemevi binasında üyelerle birlikte toplanılmıştır.

Pandemi şartlarında toplanan kongremizi salonun kısıtlı durumundan dolayı hiçbir kişi, kurum davet edilememiştir. Tüm dostlarımızın anlayışına ve hoşgörüsüne sığınıyoruz.

Kongremiz demokratik temayül gereği mevcut başkan Süheyl Kırkıcı ile Duran Söyler arasında bir seçime dönüşmüştür. Alevi yol ve yürüyüşüne uygun olarak seçimler bir olgunluk havasında geçmiş ve her iki aday

'Bir olalım, diri olalım, iri olalım' felsefesine uygun bir tavır göstermiştir.

Kaybedeni olmayan, kazananı toplum olan kongrede Silivri’de barışın, kardeşliğin ve dayanışmanın egemen olması konusunda çabalarının yoğunlaşması konusunda birleşildi. Ayrıca kongremize sunulan bir önerge kongremizce oylanarak 'karara dönüştürülmüş' olup, Çalışmalarınız kongre iradesinde aldığımız demokratik zeminde ALEVi- BEKTAŞİ yol erkanına uygun, Vakıf sözleşmemizin bizlere yüklediği görevler çerçevesinde halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Barış sevgi ve hoşgörü, hak ve adalet ışığımız yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir."

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 24 Ekim 2021
İmsak 05:53
Güneş 07:18
Öğle 12:53
İkindi 15:49
Akşam 18:18
Yatsı 19:38
Günün Karikatürü Tümü