banner670

banner669

CHP milletvekilleri Silivri'deydi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve bir grup milletvekili, Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan gazeteciler Can Dündar ile Erdem Gül'ü ziyaret etti.

banner675
Gizli Gündem 01.12.2015, 19:54 01.12.2015, 19:58
CHP milletvekilleri Silivri'deydi
banner614
banner636
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, milletvekilleri Kemal Zeybek, Hüseyin Yıldız, Muharrem Erkek ve Kadim Durmaz, 'MİT TIR'ları haberi' nedeniyle tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül ile derginin 24. sayısında yayınladıkları kapak nedeniyle tutuklu yargılanan Nokta Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Cevheri Güven ve derginin sorumlu yazı işleri müdürü Murat Çapan'ı Silivri Cezaevi'nde ziyaret etti.

SİLİVRİ'DE NE YAZIK Kİ AYNI HİKAYE DEVAM EDİYOR

Yaklaşık 4 saat içeride kalan CHP heyeti çıkışta gazetecilere açıklama yaptı. Açıklamayı yapan Bülent Tezcan, "Ne yazık ki Silivri'de aynı hikaye devam ediyor. Türkiye'de Silivri yollarında yazılan aynı hikayeyi tekrar yaşıyoruz. Uzun zaman önce burada kurgulanmış davaları izlemek üzere gelmiştik. Türkiye normalleşiyor mu? Yeniden hukuk çizgisine çekilecek mi diye beklerken, yeni hukuksuzluklarla karşı karşıyayız" dedi.

YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN ARKASINDAYIZ

Tezcan, ziyarette Can Dündar ile Erdem Gül'ün, "Biz yaptığımız hiçbir şeyden utanacak, gocunacak durumda değiliz. Yaptığımız her şeyin arkasındayız. Gazetecilik namusunu savunduk" şeklindeki mesajını paylaştı. Her iki gazetecinin de selamlarını getirdiklerini söyleyen Tezcan, "Türkiye'nin bu kötü günlerini geçireceğine yönelik inançları var" dedi.

GAZETECİLER TUTUKLANARAK TOPLUMU KORKUTMAYA ÇALIŞIYORLAR

Tezcan, iktidarın gazetecileri tutuklayarak bütün toplumu korkutmaya çalıştığını söyleyerek, "Bütün bu gazetecilerin tutuklanmasından önce Cumhurbaşkanı'nın televizyona çıkarak söylediği biz söz var. Hem Cumhuriyet Gazetesi yazarları için hem de Nokta dergisi çalışanları için. Ayrı ayrı zamanda Cumhurbaşkanı, 'bedelini ödeyecekler' dedi. Ne zaman ki Cumhurbaşkanı bunu söyledi, gazeteciler tutuklandı" diye konuştu.

HAKİMLERİN ARKASINA 'BEDELİNİ ÖDEYECEKLER' YAZILSIN

Cevheri Güven'e 'kamuoyuna ne söylemek istersin?' diye sorduklarında ilginç bir teklifte bulunduğunu belirten Tezcan, "Hakimlerin arkasındaki 'Adalet Mülkün Temelidir 'yazısını kaldırsınlar. Bedelini ödeyeceksiniz yazsınlar' dedi" diye konuştu. Tezcan, Murat Çapan'ın da, 'Türkiye savaşa sürüklenmesin, Türkiye Suriyeleşmesin' diye haberi yaptıklarını söylediğini iletti.

Tezcan, açıklamasının sonunda basın özgürlüğünün, iktidar sahiplerinin keyfine bırakılmayacak kadar önemli, halkın haber alma özgürlüğüyle ilgili olduğunu sözlerine ekledi.

banner758
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 05:13
Güneş 06:39
Öğle 13:04
İkindi 16:33
Akşam 19:18
Yatsı 20:39
Günün Karikatürü Tümü