banner670

banner669

Bu iddia doğru mu Bozoğlu?

İBB'nin AK Partili yönetimi döneminde Silivri İlçe Başkanlığı'na iki adet araç tahsis edildiği iddia ediliyor.

banner675
Gizli Gündem 03.05.2021, 21:28 04.05.2021, 19:00
Bu iddia doğru mu Bozoğlu?
banner614
banner636

Yeniçağ Gazetesi Yazarı Murat Ağırel, bugünkü yazısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), 2011-2018 yılları arasında, 2 milyar 200 milyon lira ödeyerek kiraladıkları araçların OGS-HGS ve GPRS kayıtlarını inceleyen teftiş kurulunun raporlarına yer verdi.

Raporda; İBB Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın yaptığı çalışma sonucunda; Cumhurbaşkanlığı’na 480, AKP Genel Merkezi'ne 8, AKP İl Başkanlığı’na 62, Irak Devlet Başkanı'na 6, TBMM Başkanlığı'na 54, Okçular Vakfı'na 4, TÜGVA'ya da 5, AK Parti Silivri İlçe Başkanlığı’na ise 2 araç tahsis edildiğinin tespit edildiğini aktaran Ağırel, İBB’nin İstanbul Valiliği’nden istediği soruşturma izni talebinin ise reddedildiği bilgisini paylaştı.

BU DERİN İSRAF KALEMİ...

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin konuyla ilgili sorularını, Florya’daki İstanbul Planlama Ajansı Yerleşkesi’nde yanıtladı. İmamoğlu, “Murat Ağırel’in yazısında adı geçen isimler doğru mudur? O araçlar, onlara mı tahsis edildi” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Ne yazık ki doğru. Tabii burada en kötü tarafı şu: Kamu kurumu, bir başka kamu kurumuna katkı sunabilir. Elbette bunun da bir vicdani oranı, sayısı vardır. Onu aşıyorsa, o da sorgulanmalıdır; o ayrı bir mesele. Ama onun ötesinde bir kulübe, bir derneğe, sıradan bir biçimde dağıtır gibi dağıtılması, hiçbir gerekçesi olmadan dağıtılması çok yanlış. Tablonun en kötü verisi, bir siyasi partiye bu kadar araç, 70-80 araç niye tahsis edilir? Bu niye verilir? Bunu tarif etmek, tanımlamak mümkün değil. Kamu kurumunun malını, daha doğrusu 16 milyon insanın parasını çarçur etmektir, heba etmektir. Duyduğumuz kaygı zaten buydu aslında. Geçmişte, 31 Mart seçiminden sonra görev aldığımız andan itibaren kaygı duyduğumuz buna benzer olaylar ve buna benzer konuların bizdeki verileriydi. Günün sonunda ikinci kez görevi teslim aldığımızda, gördük ki birçok araç iade edilmiş, bazı veriler yok edilmiş. Ve biz, bunlara ulaşamadık, erişemedik. Elimizde olan verilerle, elimizde olan bilgilerle, kurum içindeki araştırmalarımızda ortaya çıkan rapor bu. Kaldı ki, bu işin soruşturmasını, incelemesi için valiliğe, neredeyse bir yıl önce yaptığımız bir başvuru var. Ne yazık ki bu başvurumuz da valilikce reddedildi. Yani valilikten almamız gereken izin, alınamadı. Biz, mevcutta kurum içindeki elde ettiğimiz bilgiler üzerinden bu raporu oluşturduk. Bu derin bir israf kalemidir ve sorgulanması gerekir. Günün sonunda, bu suçu işleyenlerden de bu kamu zararının tahsil edilmesi gerekir.”

banner779
Yorumlar (2)
Metin Kütükçü 6 ay önce
Kendilerini O makanlara seçenler de, yani Vatandaş da, Tıklım tıkış Minibüslerle, Otobüs ve Metrobüslerle İle gitmeye devam etsinler ! Sırası geldi mi, Çok kalabalık burası, İNİN AŞAĞI denilsin ! Payitahtın Süslü At Arabalarından Kalan bir Alışkanlık her halde ? Ama sade vatandaş olarak bu Ülkede yaşamak çok zor biliyoruz.
Gülay 6 ay önce
CENGİZ HAN üzerine süresiz tahsis edilmiş birisi. Resmi yazı yayınlanmış. Eski DSP İL GENEL MECLİSİ üyesi CENGİZ HAN şimdi AK PARTİ’Lİ.
15
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 21 Ekim 2021
İmsak 05:50
Güneş 07:15
Öğle 12:54
İkindi 15:52
Akşam 18:23
Yatsı 19:42
Günün Karikatürü Tümü