banner670

banner669

Bendis Lions Kulübü kuruldu

Silivri'de yeni bir Lions Kulübü faaliyete geçti.

banner675
Gizli Gündem 09.11.2020, 14:11
Bendis Lions Kulübü kuruldu
banner614
banner636

Silivri'ye genç kadrosuyla yeni soluk getirecek Bendis Lions Kulübü Kurucu Başkan'ı Hazan Kaplan ve Kurucu Başkan Yardımcısı Tuna Ebru Özdemir yönetiminde kuruldu.

Kuruluş aşamasında dahi projeleri ve Silivri halkına verdikleri desteklerle dikkatleri üzerine çeken Bendis Lions Kulübü; şimdiye kadar çocuğa yönelik cinsel istismar, konuşma zorluğu çeken otizm hastaları, kanserli çocuklar ve eğitim konularında girişimlerde bulundu.

Eminönü Lions Kulübü Sponsor oldu

Uluslararası Lions Dernekleri 118 E Yönetim Çevresi' nin bünyesinde bulunan Bendis Lions Kulübü"nün sponsorluğunu Eminönü Lions Kulübü üstlendi. Lions kurallarına göre Bendis Lions Kulübü, iki yıl boyunca 2020- 2021 dönemi başkanı Taylan Akça yönetimindeki Eminönü Lions Kulübü'nün desteğini görecek.

Taylan Akça, konuyla ilgili olarak; “Eminönü Lions Kulübü olarak İnsanlık zorlu bir sürecin sıkıntıları ile mücadele ederken, birbirimizi görememenin, fiziki toplantılar yapamamanın eksikliğini hissederken; bütün bu olumsuzluklara meydan okurcasına yeni bir Lions Kulübü kurmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz".dedi.

Bendis Lions Kulübü Kurucu Başkanı Hazan Kaplan da; "çok mutluyuz, çok heyecanlıyız. 29 Ekim kuruluşlu bir Cumhuriyet kulübü olmak; hem heyecanımızı hem de sorumluluğumuzu kat be kat arttırıyor. Çok fazla proje ürettik, bu projeler üzerinde yoğunlaşıp Silivri halkının yanında olmak istiyoruz. Biliyoruz ve eminiz ki; çalışmalarımızın hepsinde Silivri halkından da destek göreceğiz" şeklinde konuştu.

118 E Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Sibel Güllü'den tam destek

29 Ekim itibariyle kuruluşu tamamlanan Bendis Lions Kulübü Uluslararası Lions Dernekleri 118 E Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Sibel Güllü'den de kuruluşlarının her aşamasında tam destek aldı. Bu konuda ortak heyecanı paylaşan Güllü; Vatana ve insanlığa faydalı, kalıcı ve özgün hizmetler üreteceğine inandığı Bendis Lions Kulübünün kuruluşuna destek olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

“BENDİS” KELİMESİ NE ANLAMA GELİYOR?

Mitolojide, Trakyalıların Ay Tanrıçası olarak kabul ettiği Bendis ismini taşıyan kulübün, hikayesini ise Kurucu Başkan yardımcısı Tuna Ebru Özdemir şöyle anlatıyor. "Bendis Savaşçı ruhuna rağmen anaçlığı, iyiliği ve güzelliği içinde barındırdırdığı söylenilen Trakyalıların çift mızraklı Ay Tanrıçasıdır. Hepimiz akşam olduğunda ayın görülen yüzüyle aydınlanıyoruz bize göre bu, Bendis ailemizin gönülden verdiği destektir. Bir de ayın göremediğimiz karanlıkta kalan yüzü vardır ki; bu hep merak uyandırır. Unutulmamalıdır ki; hazineler karanlıkta saklıdır. Bu da gönüllülük esasıyla bir araya gelmiş Bendis ailemizin ürettiği projelerdir" dedi.

Bendis Lions Kulübü tamamen genç ve dinamik bir kadrodan oluşuyor. İşte kurucu yönetim kurulu…

1. HAZAN KAPLAN - BAŞKAN

2. TUNA EBRU ÖZDEMİR - BAŞKAN YARDIMCISI + GST

3. SERHAN KOCAOĞLU – SAYMAN

4. BURCU ÖZDAYI SEKRETER

5. HATİCE TEKİN- GMT

6. ŞÜKRÜ KARA - HALKLA İLİŞKİLER

7. KEREM YILDIRIM - TOPLANTI YÖNETMENİ

8. HATİCE ELBİR - KULÜP AMİRİ + LCİF ELÇİSİ

9. RECEP TINMAZ - DİYABET KOMİTE BAŞKANI

10. YONCA ÇEBİ - DIYABET KOMİTE ÜYESİ

11. BAHAR AYGÖREN - ENGELLİ KOMİTE BAŞKANI

12. ÜMMÜŞ KOCAOĞLU - ENGELLİ KOMİTE ÜYESİ

13. GÜROL BAĞCI - GÖRME KOMİTE BAŞKANI

14. TUĞÇE PEKİN - GÖRME KOMİTE ÜYESİ

15. VİLDAN ÇELİK - EĞİTİM KOMİTE BAŞKANI

16. SONGÜL EVCAN - EĞİTİM KOMİTE ÜYESİ

17. ESİN AYDOĞDU - ÇEVRE KOMİTE BAŞKANI

18. DEMET GÜL - ÇEVRE KOMİTE ÜYESİ

19. ELİF AŞICI - HAYVAN HAKLARI KOMİTE BAŞKANI

20. HAYDAR ÇATAL - ÇOCUK KANSERİ KOMİTE BAŞKANI

21. ÖZLEM UZUN - ÇOCUK KANSERİ KOMİTE ÜYESİ

22. TOLGAZ DENİZ - HAYVAN HAKLARI KOMİTE ÜYESİ

23. ARDA CİNEK - AÇLIK KOMİTE BAŞKANI

24. VEDAT KASİMİ - AÇLIK KOMİTE ÜYESİ

25. EYLÜL YILDIRIM - GMT YARDIMCISI

banner758
Yorumlar (0)
banner738
27
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 04 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Günün Karikatürü Tümü