banner670

banner669

İhtiyaç sahiplerine ayçiçek yağı dağıtılacak

Hayırseverlerin katkılarıyla elde edilen 10 ton yağ, Silivri Belediyesi Gıda Bankası aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak.

banner675
Ekonomi 23.10.2020, 10:18 23.10.2020, 12:18
İhtiyaç sahiplerine ayçiçek yağı dağıtılacak
banner614
banner636

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın talimatı ile belediyeye ait atıl durumda olan 60 dönüm tarım arazisine ekilen ayçiçekler hasat edilerek yağa dönüştürüldü. Antalya Yağ firması tarafından 5 litre olarak paketlenen ve firmanın da katkılarıyla hazır hale getirilen 2 bin adet yağ, Silivri Gıda Bankası aracılığı ile ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak.

BAŞKAN YILMAZ: TARIM ARAZİLERİMİZ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE UMUT OLDU

İhtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere üretilen ayçiçek yağları ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, hasattan elde edilen ayçiçek yağının ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacağını söyledi. Belediyeye ait atıl durumdaki arazileri ihtiyaç sahibi aileler için kullandıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, “Silivri Belediyesi olarak yıllardır ekilmeyen, dikilmeyen belediyemize ait arazileri değerlendirmeye devam ediyoruz. 60 dönüm araziden elde ettiğimiz ayçiçek yağını Gıda Bankamız aracılığıyla ihtiyacı olan vatandaşlarımıza dağıtacağız. Bu yağların maddi değeri yaklaşık 100 Bin TL civarında. Antalya Yağ firmasının katkı ve destekleri ile paketlenen ve 5 litrelik teneke kutulardan oluşan 2 bin adet yağ, Gıda Bankamıza ulaştı. Böylelikle atıl durumdan kurtardığımız tarım arazileri ihtiyaç sahibi ailelerin umudu oldu. Burada ürettiğimiz ürünleri ihtiyaç sahibi ailelerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Belediyemize ait tarım arazilerini ihtiyaç sahibi ailelerimiz için değerlendirmeye devam edeceğiz. Bu güzel hizmetin gerçekleşmesine katkı sunan Antalya Yağ Sanayi sahibi Hüseyin Toksoylu’ya çok teşekkür ediyorum.” dedi.

banner758
Yorumlar (0)
banner738
27
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 04 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Günün Karikatürü Tümü