banner670

banner669

Yalçın: Ahmet Ay emir eri gibi çalışıyor

MHP Silivri İlçe Başkan Yardımcısı Zafer Yalçın ilçede müdür ve öğretmen atamaları ile ilgili bir basın açıklaması yayımladı.

banner675
Eğitim 11.12.2014, 14:18
Yalçın: Ahmet Ay emir eri gibi çalışıyor
banner614
banner636

Milliyetçi Hareket Partisi Silivri İlçe Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Zafer Aşkın, yazılı bir açıklama yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay hakkında "iktidarım emir eri gibi çalışıyor" cümlesini kullanan Yalçın şunları söyledi:

İlçedeki eğitimin tamamen iflasın eşiğine geldiğini beyan eden Zafer Yalçın yaptığı açıklamada; “Son 10 yıldır AKP hükümetlerince adeta deneme tahtasına çevrilen Türk Milli Eğitiminin tüm olumsuzlukları ilçemizde zirve yapmış durumdadır. Yıllardır “vekil öğretmenlik” gibi ucube bir uygulamayla Silivri’nin geleceği olan çocuklarımızın eğitim hayatıyla oynandığı yetmiyormuşçasına şimdi de yetişmiş yönetim kadrolarıyla oynanmaya başlanmıştır.

banner765
Başta ilçemin öğretmen açığını kapatmak olmak üzere ilçedeki eğitimin kalitesini yükseltmek gibi asli görevi olan Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu asli görevini bırakmış “Devletin memuru olmak” yerine iktidarın “emir erliğine” soyunarak, kendi meslektaşları olan ama kendileri gibi düşünmediklerine karar verdikleri okul müdürlerini adeta kılıçtan geçirmiştir.

Hak, hukuk, liyakat, ehliyet, bilgi, beceri gibi vasıfları hiçe sayarak ve iktidarın tetikçililiğine soyunarak ilçemizin eğitim hayatını felç etme yarışına girenler şunu iyi bilsin ki yapılan haksızlığın, hukuksuzluğun hesabını vakti geldiğinde kamu vicdanına ve Türk Adaletine vereceklerdir.

İktidar güdümlü bir eğitim sendikasına üye olmayan eğitimcilere bırakın müdürlüğü hayat hakkı tanımayacak kadar gözü dönmüş olanlar sadece eğitim hayatımızı değil toplumsal barışı da sabote ettiklerinin farkında olmalıdırlar.

“Önce Ülkem, Sonra Partim” felsefesiyle siyaset yapan Milliyetçi Hareket Partisi’nin Silivri Teşkilatı olarak sendikası, düşüncesi ne olursa olsun iktidarın ve onun işbirlikçilerinin haksız uygulamalarına maruz kalan okul müdürlerinin hak mücadelesinde yanlarında yer alacağımızı başta eğitim camiası olmak üzere Silivri kamuoyuna duyururuz” dedi.

 

banner758
Yorumlar (0)
18
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 29 Eylül 2021
İmsak 05:27
Güneş 06:51
Öğle 13:00
İkindi 16:19
Akşam 18:58
Yatsı 20:17
Günün Karikatürü Tümü