banner670

banner669

banner751

SARTEN'den eğitime dev hizmet

Sarten Ambalaj A.Ş., Silivri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ikinci bir atölye kurarak eğitime katkısını sürdürüyor.

banner675
Eğitim 29.09.2018, 08:51 29.09.2018, 19:19
SARTEN'den eğitime dev hizmet
banner614
banner636

Türkiye’nin lider ambalaj üreticisi SARTEN’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında destek verdiği matbaa atölyesi Silivri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde hayata geçirildi.

Aynı okula 4 yıl önce teknoloji atölyesini faaliyete açarak öğrencilerin eğitimine tahsis eden SARTEN, şimdi de matbaa atölyesi kurdu. SARTEN Ambalaj A.Ş. Onursal Başkanı Yusuf Sarıbekir, Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sarıbekir ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeren Sarıbekir Güzelbahar’ın katkılarıyla yapımı gerçekleşen matbaa atölyesi için kurdele kesildi.

Törene Silivri Kaymakamı Ali Partal, AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, 22. Dönem CHP Milletvekili Sıdıka Aydoğan Sarıbekir, Belediye Başkanı Özcan Işıklar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay, CHP İlçe Başkanı Suna Göçengil, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Sali Usta, MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın, Silivri Sanayici ve İşadamları Derneği (SİAD) Başkanı Hakan Kocabaş ve yönetim kurulu üyeleri, Silivri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Musa Kalay, okul müdürleri, işadamları, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Tören öncesinde Beyaz Yemek firmasının hazırladığı ikramlar katılımcılara sunuldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla program başlarken, açılış konuşmasını okul müdürü Musa Kalay yaptı.

KALAY: MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ

SARTEN Onursal Başkanı Yusuf Sarıbekir, yönetim kurulu üyeleri Zeki Sarıbekir ve Zeren Sarıbekir Güzelbahar’a teşekkür ederek sözlerine başlayan Kalay, eğitime büyük bir katkı sağladıkları için minnettar olduklarını belirtti. 450 metrekare alan içerisinde matbaa teknolojisi makinaların, laboratuvar, bilgisayar odasının bulunduğunu anlatan Kalay, eğitimdeki sorunları da dile getirdi. Meslek liselerinin tercih edilmesi hususunda öğrenci ve ailelerin kaygı yaşadığını belirten Kalay, bu algının değişmesi gerektiğini belirterek, meslek liselerinin nitelikli personel yetiştirmedeki önemine dikkat çekti.

SARIBEKİR: ÇOCUKLARIMIZ EN MÜKEMMEL SEVİYEDE MEZUN OLACAK

SARTEN Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sarıbekir, törende yaptığı konuşmada desteklerinin devam edeceğini ifade ederek “Yarınlarımızı düşüyoruz” mesajı verdi. Sarıbekir, matbaacılık üzerine konuşarak, “Metal ve kağıt üzerine ofset baskı tekniği ile baskı yapabilecek eklerden oluşmaktadır. İleri teknoloji ile öğrencilerimize çağdaş matbaa eğitimi verebilecek kabiliyettedir. Matbaacılık çağımızın önder mesleklerinin en başında gelmektedir. Matbaa teknisyenleri bütün dünyada aranan seçilmiş bireylerdir. Bu önemli meslek mensupları yüksek gelir getiren bir işe sahip olmakla beraber kişiye çevresinde haklı bir gurur yaratmaktadır. Matbaa atölyemiz Sarten’in mensup olduğu matbaa deneyimi ve yüksek teknoloji birikimiyle desteklenecektir. Çocuklarımızın meslektaşları arasında en mükemmel seviyede mezun olabilmeleri en büyük arzumuzdur. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

YUSUF SARIBEKİR’DEN BURS SÖZÜ

Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay, Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Milletvekili Tülay Kaynarca ve Kaymakam Ali Partal’ın konuşmalarından sonra kurdele kesimine geçildi. Kaymakam Partal, öğrencilere üniversite hayatlarında burs desteği verilmesi için Yusuf Sarıbekir’den söz istedi. Sarıbekir, “Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da öğrencilerimize burs vermeye devam edeceğiz” dedi.

Katılımcılar matbaa atölyesini gezerek baskı makinalarını inceledi.

Yorumlar (0)
banner738
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 23 Temmuz 2021
İmsak 03:54
Güneş 05:44
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
Günün Karikatürü Tümü