banner670

banner669

Son iftar Büyükçavuşlu'daydı

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Ramazan etkinlikleri kapsamında son iftar yemeğini Büyükçavuşlu Mahallesi’nde verdi.

banner675
Belediye 07.08.2013, 14:00
Son iftar Büyükçavuşlu'daydı
banner614
banner636

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Ramazan ayı nedeniyle mahallelerde verdiği iftar yemeklerinin sonuncusunu Büyükçavuşlu Mahallesi’nde gerçekleştirdi. Ramazan ayı kültürünü yaşatmak, birlik ve beraberliği sağlamak adına iftar yemekleri veren Işıklar, ay boyunca her gün bir mahalle ve köyde hemşerileriyle buluştu. Büyükçavuşlu’da Işıklar’ın yeni yaptığı Düğün Salonu’nun yanındaki yeni Pazar alanında gerçekleşen iftar programına mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

 

IŞIKLAR; "YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR SADECE BİR BAŞLANGIǔ

İftar programının ardından gerçekleşen sahne programı öncesinde bir konuşma yapan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; "Bu mübarek ayın son gününe geldik. Ramazan ayı sevginin, güzelliklerin binlerce yıldır süre gelen güzel dinimizin en mübarek aylarından bir tanesi. Biz de ilçemizde bir ay boyunca bu güzellikleri yaşatmaya çalıştık. Bunu bir araya gelme vesilesi, göremediğimiz dostlarımızla iftar sofrasında buluşmak, sohbet etmek için gerçekleştirdik. Canımızı sıkmak isteyenler, çağdaş toplumumuzu karanlığa götürmek isteyenler var. Bunları görüyor ve duyuyoruz. Bunların tek panzehri böylesi bir arada olmak, coşku içinde olmak, bizi var eden değerlerimize sahip çıkmaktır. Biz de bu açık toplum yapısını, farklılıklarımızı zenginlik sayarak üstesinden gelebileceğimizi göstermek için bunları yapıyoruz. Bizim gücümüz inancımız ve kendi değerlerimiz her türlü zorluğu yenmeye yeter, artar. Demokrasisine, laik cumhuriyet değerlerine, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu cumhuriyetin sarsılmaz temellere sahip olduğunu da bu mübarek ayda gördük. Ramazanlar güzelliklerin sergilendiği aylardır, bu mübarek ayda geleneğimizi, göreneğimizi yaşatmanın güzel örneklerini görüyoruz. Bu akşam beraber iftarımızı yaptık bu vesile ile Allah ramazan ayında tuttuğunuz oruçları, ettiğiniz duaları kabul etsin. Yaklaşmakta olan bayramınızı da şimdiden kutluyorum. Bu gece bizim için sonuncu iftar yemeği idi. Çok güzel görüntülere şahit olduk. Arkadaşlarım büyük bir özveri ile çalıştılar buradan hepsine sonsuz teşekkür ediyorum. Çavuşlu’da başladığımız gün söz vermiştik burada bir nişana geldiğimizde bir salon olmadığını görünce çok üzülmüştüm. Salonu başlatalım ondan sonra Pazar yerimizi, çocuklarımıza internet evini, kütüphaneyi, yollarımızı ve meydanlarımızı yapacağımızı söylemiştik. Ne eksiğimiz varsa 4,5 senedir emin olun çok zor şartlarda, kimseye minnet etmeden sadece ve sadece sizin vergilerinizle, sizin alın terinizin kuruşunu düşünerek, onları tasarruf ederek yapmaya çalıştık. Çavuşlu’muzda bunların bir başlangıç olduğunu özellikle söylemek istiyorum inanın çok güzel günler yaşayacağız. Çocuklarımız için yapacağımız çok güzel şeyler var. Çavuşlu, bölgemizin parlayan yıldızı olacak bunu yapacak gücümüz ve inancımız hiçbir zaman eksilmeyecek” dedi.

banner765
 

 

 

banner758
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 05:24
Güneş 06:48
Öğle 13:01
İkindi 16:22
Akşam 19:03
Yatsı 20:22
Günün Karikatürü Tümü