banner670

banner669

Mahkeme işçileri haklı buldu

İstanbul İş Mahkemesi, Özcan Işıklar tarafından işten çıkartılan iki işçinin işe iadesine karar verdi.

banner675
Belediye 21.10.2015, 16:24 21.10.2015, 16:32
Mahkeme işçileri haklı buldu
banner614
banner636
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar tarafından Ağustos ayında işten çıkartılan belediye işçileri Çetin Arat ve Barış Kiracıoğlu, yazılı bir açıklama yaparak iş mahkemesine açmış oldukları davanın sonuçlandığıno ve işe iade kararı verildiğini belirttiler.

Arat ve Kiracıoğlu tarafından basın kuruluşlarına gönderilen yazılı açıklama şu şekilde:

Silivri Kamuoyuna ve bütün Dostlarımıza; 55 günden beri işimiz, aşımız için vermiş olduğumuz Demokratik mücadelemizde, bizlerin yanında olan bizleri destekleyen tüm demokratik kamuoyuna, sendikamıza, kişi ve kuruluşlara sonsuz teşekkür ederiz.

Elbette bir insanın işini kaybetmesi bu gününün Türkiye’sinde ne büyük bir sıkıntı olduğunu herkes bilir. Gerekçe gösterilmeden işten atılmamıza birer Disk/Genel-İş üyesi olarak tepki göstermemiz, demokratik temel haklardan biri olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle bu hakkımızı kullanmak üzere eyleme başladık. İşimize geri dönmek için başlattığımız direniş hiç kimsenin şahsi kişiliğine, kurumsal kimliğine, Silivri halkının huzurunu bozacak bir davranış olarak algılanmamalıdır. Biz işimizin ekmeğimizin peşindeyiz. Ola ki böyle algılandıysa tüm kişi kurum ve Silivri halkına üzüntülerimizi bildirir, bizleri anlamalarını dileriz. Bu süreçte bizlerin işe geri döndürülmesi için CHP Milletvekilleri ve adayları, demokratik kurum ve kuruluşları destek verdiklerini açıkladılar. Onların hepsine ayrı ayrı teşekkür ve saygılarımızı sunarız. En son Silivri Demokrasi Platformunun Silivri Belediye Başkanı Sayın Özcan IŞIKLAR ile11/10/2015'te yapmış olduğu ve bizimde basında öğrendiğimiz mutabakat sonucu işe dönmemize dair bilgi almış idik.Ülke gündeminin hepimizi derinden yaralayan acıları içinde çırpınırken, Silivri demokratik kamuoyunun bizim sorunumuzla meşgul edilmesini kesinlikle istemeyiz. Bu nedenle bu konunun gündemden çıkarılması gayretini, Silivri Belediye Başkanı’mızın yapıcı tutumu bizleri mutlu etmiştir. Bu demokratik tutumundan dolayı kendisine teşekkür ederiz. Silivri Demokrasi Platformu’nun konuyla ilgili yapmış olduğu basın bildirisi bizim  işe geri dönmemiz umudunu güçlendirmiştir. Bunun dışında gazetelerde, internet sitelerinde, sanal medya da yapılmış her türlü yorum ve düşünce bizim dışımızdadır. Esas olan Belediye Başkanımız ve Silivri Demokrasi Platformu arasındaki mutabakattır.Öte yandan mahkeme bizleri işimize iade etti. Sayın Belediye Başkanımızdan ve belediyemizden talebimiz, işimize geri dönmemizi sağlamaktır. Ve işe döndürme sürecini hızlandırmaktır. Ayrıca biliyoruz ki bizim hak arama mücadelemizin devam etmesinden memnun olanlar var. Kendilerince siyasi rant devşirme peşinde olanlar hiç boşuna heveslenmesinler, her yerde sorunlar, anlaşmazlıklar çıkabilir, ama demokratik olgunluk ve hukukun üstünlüğü temelinde, biz sorunlarımızı kendi aramızda çözecek erdem, olgunluğa sahibiz.Tüm taraflara SAYGILARIMIZI SUNARIZ... KAMUOYUNA DUYURULUR.

banner765

 

 

Çetin ARAT-Barış KİRACIOĞLU

banner758
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 05:13
Güneş 06:39
Öğle 13:04
İkindi 16:33
Akşam 19:18
Yatsı 20:39
Günün Karikatürü Tümü