banner670

banner669

Işıklar Çağdaşkent'i ziyaret etti

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Çanta Mahallesi Çağdaşkent Sitesi’ni ziyaret etti.

banner675
Belediye 19.11.2013, 14:25
Işıklar Çağdaşkent'i ziyaret etti
banner614
banner636

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Çanta Mahallesi Çağdaşkent Sitesi’nin uzun yıllardır çözüme kavuşturulamayan iskân ve yol sorununu çözdü. Ekip arkadaşlarıyla birlikte Kılıçarslan, Yıldırım Beyazıt, Bilgehan ve Bahadırhan Siteleri’nden oluşan Çağdaşkent Sitesi’ni ziyaret ederek site sakinleriyle buluşan Başkan Işıklar, iskân müjdesi verdi.

 

"ÇAĞDAŞKENT ADINA YAKIŞIR GÜZELLİKLE OLACAK”

Site sakinlerinin alkışlarla karşıladığı Başkan Işıklar, ziyaretinde gerçekleştirdiği konuşmasında şunları söyledi; "Öncelikle sıcak karşılamanız için teşekkür ediyorum. İlçemizde belli bir program çerçevesinde alt ve üst yapı çalışmalarımızı tamamlamaya çalışıyoruz. Bunların bir kısmı hızlı bir kısmı da zamana dayalı olabiliyor. Çağdaşkent yolu, bir ay içerisinde tamamlanacak. Aydınlatması ve tüm düzenlemeleriyle bir ay içerisinde bitireceğimizden hiç şüpheniz olmasın. Başladık ve tamamlayacağız. Çağdaşkent adına yakışır güzellikte olacak. Bizim, burada bir arada oturan çoluğuna, çocuğuna umutla bir gelecek vermek için çabalayan sizlerin barış ve huzur içerisinde yaşamanızı sağlamaktan başka bir derdimiz yok. Bu görevimizi tüm zor şartlara rağmen yerine getirmek için gayret ediyoruz ve bundan asla geri adım atmayacağız. Bir arada yaşayacağız, saygı içerisinde olacak, birbirimizin farklılıklarına hoş görü içerisinde bakacağız. Silivri’de 81 ilden hemşerimizin olduğu geniş bir aileyiz. Biz büyük bir aileyiz, bir kişinin derdi tüm ailenin derdidir. Biz dersimizi çalıştık iskânla ilgili sorunlarımızı çözüyoruz. Arkadaşlarım bu konuda çalışıyorlar. Bizim şehirleşme anlayışımızda siz daha binaları yaparken bunların olması gerekiyordu. İlk önce onlar olacaktı sonra binalar olacaktı ama maalesef "Ben yapayım zahmetini burada oturanlar çeksin” gibi bir şehircilik anlayışı var. Bu sorunu beraber aşacağız, ben böyle bir şehir teslim aldım. Ancak şuna emin olun Silivri emin ellerde kaldı. Bundan sonra da kalacak.”

 

"KILIÇARSLAN VE YILDIRIM BEYAZIT SİTELERİNİN İSKÂN SORUNU ÇÖZÜLDܔ

Kılıçarslan ve Yıldırım Beyazıt Siteleri’ne iskân müjdesi veren Başkan Işıklar; "İskân ile ilgili özellikle Kılıçaslan ve Yıldırım Beyazıt sitelerinin sorunu çözüldü ve imza aşamasına geldi. Önümüzdeki hafta içerisinde gelip iskânlarını alabilirler. Bilgehan ve Bahadırhan Siteleri’nin de müracaatlarını bekliyoruz. Firma ile biz görüşüyoruz ancak sizler de baskısını yapıp söyleyin onlar da bir an evvel evraklarını tamamlasınlar. Eksik evrakların tamamlanmasıyla diğer iki sitemizin de bir ay içerisinde iskân sorununu çözüme kavuşturacağız” dedi.

 

banner765
"ÇAĞDAŞKENT SOSYAL ALAN PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Çağdaşket Sitesi’nde 2014 yılı yatırım programı kapsamında yapmayı planladığı Çağdaşkent Sosyal Alan Projesini de site sakinlerine tanıtan Işıklar; "Bir ay sonra yeni açtığımız yolun aydınlatması, tretuvarları, asfaltı bittikten sonra rahatlayacağız ve sonrasında planlardaki işgal ve terkler yapıldıktan sonrada diğer yollar açılacak. O yolların da planlamasını yapacağız. En önemlisi Çağdaşkent Sosyal Alan Projesini hayata geçireceğiz, programımıza aldık. Hobi bahçesi, yürüyüş yolu, çocuk oyun parkı, çay bahçesi, bir süs havuzu olacak, futbol sahası, tenis kortu, basketbol sahası ve otopark alanlarıyla yaşanır bir mekân oluşturacağız. 2014 yılı içerisinde çalışmalara başlayacağız” şeklinde konuştu. Site ile ilgili talep ve önerilerini dile getiren site sakinleri Başkan Işıklar’a teşekkür ederek, Işıklar’ı alkışlar ve çiçeklerle uğurladı.

 banner758
Yorumlar (0)
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 05:20
Güneş 06:45
Öğle 13:02
İkindi 16:26
Akşam 19:08
Yatsı 20:27
Günün Karikatürü Tümü