Ensar Vakfı, Türkiye Diyanet Vakfı, ÖNDER, Yeşilay Cemiyeti, İHH, MÜSİAD, TÜRGEV, İlim Yayma Cemiyeti başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarından oluşan Milli İrade Platformu ile Eğitime Destek Platformu Silivri temsilcileri, 103 amiralin imzasıyla kamuoyuyla paylaşılan bildiriyi protesto etti.

Protesto gösterisine AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu ile AK Partili Silivri belediye meclis üyeleri de katıldı.

Cuma namazından sonra Silivri Uğur Mumcu Meydanı’nda toplanan platform temsilcileri adına Şerafettin Yıldırım tarafından bir basın açıklaması okundu.

Siz konusu açıklama şu şekilde:

İBB Genel Sekreteri değişecek iddiası İBB Genel Sekreteri değişecek iddiası

Bizler vatan nöbetimizin başındayız

Bu aziz millet, tarihin en organize ve en alçakça kalkışmalarına karşı yekvücut olup ayağa kalkmış, kendisine biçilmek istenen kefeni yırtıp atmış, kendisini tarih sahnesinin dışına atmak isteyen dahili ve harici düşmanlarına bir daha asla unutamayacakları hezimetler yaşatmıştır.

15 Temmuz’da verilen dersi idrak etmekten uzak olanlar bir gece vakti toplanıp bu milletin iradesine karşı bildiri yayınlama cür’etine ve hadsizliğine kalkışmışlar.

Millet iradesine karşı hala bu gibi antidemokratik girişimlerden, darbe imalı bildirilerden, milletin kendilerine verdiği rütbeleri millete karşı kullanmaya kalkanlardan bir sonuç alınabileceğini düşünen varsa, onlara ve tüm uzantılarına karşı buradan ilan ediyoruz; Hodri meydan!..

Milletimizin emrinde ve hizmetinde olmayı en yüksek rütbe, en büyük şeref ve şan kabul eden Sivil Toplum Kuruluşları olarak dün olduğu gibi bugün de vatan nöbetindeyiz.

Dahili ve harici bütün bedhahlar ve onların her türlü uzantıları bilmelidir ki; “biz gerektiğinde BİN gider BİR döneriz ama ZAFERLE döneriz”.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur…