banner670

banner669

banner773

Provokasyonlara dikkat

CHP'nin savcı kökenli Milletvekili Ali Özgündüz, bölgemiz belediye başkanlarını AKP kaynaklı provokasyon ve komplolara karşı uyardı.

banner675
Adliye 19.01.2015, 11:13
Provokasyonlara dikkat
banner614
banner636

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Haziran 2015 seçimleri öncesinde bazı CHP’li belediyelere sudan sebeplerle soruşturma açılabileceği yönünde duyumlar aldıklarını ileri sürdü. Büyükçekmece'de belediye başkanlarına seslenen Özgündüz, "Şimdiden uyarıyorum ki, hepimiz uyanık olalım. Uyduruk soruşturmalarla belediyelerimizin üzerine gelme planları yapılıyor. Herkesin çok dikkatli olması lazım” ifadelerini kullandı.

 

Büyükçekmece'de buluştular

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün Albatros Restoran'da düzenlenen “CHP Büyükşehir Meclis Grubu Buluşması”ına CHP Milletvekili Süleyman Çelebi, CHP İBB Grup Başkanvekili Erturğrul Gülseven Çatalca Beledidye Başkanı Cem Kara, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar  ve Avcılar  Belediye Başkanı Handan Toprak Benli katıldı. Bu bulaşmayı ilk kez 2009 yılında kendilerinin başlattığını ve daha sonrada her yıl Büyükçekmece Belediyesi olarak sürdüklerinin belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, "Bir araya gelmek, aynı kulvarda hareket edenler olarak birbirimizi daha da yakından tanımak, varsa birbirimize aktarmamız gereken hususları aktarma fırsatı yaratmak bakımından, bu tip buluşmaların son derece yararlı olduğuna inanıyorum" dedi.

 

CHP üzerine planlar yapılıyor

Düzenlenen etkinlikte konuşan CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, iktidarın en önemli rant kaynağının İstanbul olduğunu savunarak bu rantın, Büyükşehir Belediye Meclisi'nden geçirilerek sağlandığını belirtti. Belediye başkanlarına uyarılarda bulunan Özgündüz, "Önümüzdeki süreçte özellikle de seçim arefesinde çok dikkatli olun. Bize gelen önemli istihbaratlara göre, CHP'li belediyelere yönelik bazı operasyonlar planlanıyor. 17 - 25 Aralık “yolsuzluk ve rüşvet” olaylarının üzerini kapatmak için üzerimize gelme planları yapılıyor" açıklamasını yaptı.

 

İSKİ olayını hatırlattı

Uyarılarını sürdüren Ali Özgündüz, "Dolayısıyla herkesin çok dikkatli olması lazım. Kesinlikle bu konuda en ufak bir fırsat vermememiz lazım. Sıkıntı yaratacak, problem doğuracak işlerden mutlaka uzak durun. Unutmayın İSKİ olayını ortaya çıkarıp yargının önüne getiren biz olmamıza rağmen her fırsatta aleyhimize kullanılmaktadır. 90 yıllık tecrübesi olan bir siyasi parti olarak, ülkeye demokrasiyi getiren parti olarak bu ülkeyi çok daha iyi yönetebiliriz. Bu inancı ve bu umudu vatandaşımıza da vermemiz gerekir ki bizi iktidar yapsın" şeklinde konuştu. 

haberdar.com.tr

 

banner758
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:29
Akşam 19:13
Yatsı 20:33
Günün Karikatürü Tümü