banner670

banner669

Kaan Göktaş'ın hapsi isteniyor

Hackerlik merakı Kaan Göktaş'ın başını derde soktu. Savcılık iddianamesinde 2 yıldan az olmamak üzere hapis cezası isteniyor.

banner675
Adliye 18.07.2013, 16:45
Kaan Göktaş'ın hapsi isteniyor
banner614
banner636

Gazeteci Cem Güner'in kullanmış olduğu elektronik posta adresini yasadışı yöntemlerle ele geçirilerek yayımlanması olayının faalinin Kaan Göktaş olduğunun ortaya çıkmasının ardından Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Göktaş hakkında hazırlanan iddianame Silivri 3. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Gazeteci Güner'in e-posta'sının hacklenmesiyle birlikte başta Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ile bazı CHP'li milletvekilleri ve işadamlarıyla yapmış olduğu özel yazışmalar, aralarına sansasyon oluşturacak türde cümleler ilave edilerek yayımlanmış ve oluşan suni skandal günlerce Silivri gündemini meşgul etmişti.

Güner'e karşı yapılan sanal eylem bu kadarla da kalmamış ve Silivri'nin en çok okunan yerel haber portalı olan supersilivri.com da şifreleri kırılmak suretiyle kısa süreliğine ele geçirilmiş ve sisteme giriş şifreleri değiştirilmişti.

Cem Güner'in şikayeti ve Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, yine bir dönem gazetecilik yapan Kaan Göktaş'ın kendi evinde kullanmış olduğu internet şebekesi üzerinden, Güner'in mail adresine girilmiş olduğunu belirledi.

banner765
Geçtiğimiz günlerde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bilişim uzmanlarının raporlarını değerlendiren Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Kaan Göktaş hakkında hazırlamış olduğu iddianameyi Silivri 3. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.

Silivri 3. Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi ve dosyayı inceleyerek iddianamenin kabulüne karar verdi.

2 YILDAN AZ OLMAMAK ÜZERE HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Kaan Göktaş, bilişim sistemine izinsiz girme, içeride kalma, bilişim sistemindeki verileri bozma, yok etme, erişilmez kılma, sisteme veri yerleştirme vb iddialar doğrultusunda yargılanacak.

Söz konusu fiilerin TCK'daki karşılığı 2 yıldan az olmamak üzere hapis cezasını gerektiriyor. Yasaya göre 2 yıldan az olmamak üzere verilen hapis cezaları paraya çevrilemiyor ve ertelenemiyor.

banner758
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 18 Eylül 2021
İmsak 05:13
Güneş 06:39
Öğle 13:04
İkindi 16:33
Akşam 19:18
Yatsı 20:39
Günün Karikatürü Tümü