banner477

banner476

Yetgin Çavdar: 10 yıl denedik olmadı

DSP Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, SİAD’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında söz alan işadamı Yetgin Çavdar, Özcan Işıklar’ı eleştirdi.

banner483
Siyaset 13.03.2019, 13:56 13.03.2019, 14:12 Cem Güner
Yetgin Çavdar: 10 yıl denedik olmadı
banner490

Demokratik Sol Parti (DSP) Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, bugün ekibiyle birlikte Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneği’ni (SİAD) ziyaret etti. Dernek Başkanı Hakan Kocabaş’ın ve dernek üyelerinin karşıladığı Başkan Adayı Değirmenci, seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Sanayicilerin sorunlarını anlatan Dernek Başkanı Hakan Kocabaş, “Alt yapı sorunlarımız çok fazla, birçok sorunlarımız var. Siyasetle iç içe olmamız gerekiyor ama dışında da durmamız gerekiyor. Sizin partiniz içerisinde üyemiz olan iki meclis üyesi adayının olmasından mutluluk duyuyoruz. Seçilmeniz durumunda belediye arasında irtibat sağlanacaktır.

Bizim bir sıkıntımızda 1970’li yıllarda işveren ile sanayici arasında bir çatışma söz konusuydu. Bu dönemde de bazen bunları görüyoruz. Bu konuda yine iş birliği yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu dönemde sanayici ve iş adamımızı birlikte ayakta tutmalıyız” dedi.

“KİBİR ABİDESİ OLURSANIZ SORUNLARI ÇÖZEMEZSİNİZ”

Sanayicilerle buluşmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Değirmenci, “Biz bir ihtiyacımız olduğunda Büyükşehir’e giderdik, bakanlıklara giderdik. Eğer siz kibir abidesi olursanız, hiçbir şey yapamazsınız. Kendiniz için bir şey isteyemezsiniz ama sorumluluk aldığınız kente bir şey isteyebilirsiniz. Sayın Belediye Başkanımızın 10 yıl önce başlattığı kariyer istihdam ofisini çok doğru bir girişim olarak buluyorum. Onun çok daha geliştirilerek çalışmalar yapılması taraftarıyım. Bu sıkıntılar hala devam ediyorsa, o ofis istenilen verimde çalışmıyor demektir. Hangi kurumun hangi elemana ihtiyacı varsa, eğitilerek ve ikna edilerek gerçekleştirilmesi gerekiyor. İstihdam sorunu bizim en önemli projelerimizden birisi.

“SORUNLARI ERTELEMEDEN ÇÖZMEMİZ GEREKİYOR”

Bu bölge sanayi bölgesi çok fazla sorunlar var. Bunların sürekli denetlenmesi lazım. Oluşturulacak bir komite ile sizin sorunlarınızın ertelemeden çözmemiz gerekiyor. Yeni sanayi alanlarına ihtiyaç var mı? Şuan ki alan iyi kullanılırsa, başka alanda plan değişikliği yaptılar. Onu tekrar sanayi alanı yaparsak bize uzun yıllar yeter.

“OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLMELİ”

Otopark problemini çözmeden, kent içi trafiği düzene koyamayız. Şimdi yeşil alan yapılan yer 9 yıldır otopark için bekletildi. 7-8 ay önce de park yapılması karar kılındı ve yapıldı. Orasının durumunun ne olduğu belli. Zeminin ne kadar bozuk olduğunun bir önemi yok. Nitekim, buraya yapılamaz diyen arkadaşımız proje toplantısında aynı yerde tekrar katlı otopark projesini sundu. Önümüzdeki dönemki projeler arasında var. Kendi içinde karşı ama şuanda yapılabilecek en iyi yer orası. 4 kata çıkartılıp, yapılmalı” şeklinde konuştu.

“ÜRETİCİNİN KAZANMASINI SAĞLAYACAĞIZ”

Projelerini tek tek sanayicilere anlatan Değirmenci, “Tarım sit alanı ilan ettim diyor. Ben kesinlikle karşıyım. Sit alanı ilan edilerek, oradaki insanların bütün mal varlığını yok etmek çok anlamsız geliyor. Bütün değerler yarıya düştü. Lavanta kolonyalar dağıtılıyor, belediyenin ürünleri ve medyatiklik için bu şekilde yok ediliyor. Çiftçiye destek gerçek anlamda olur. Biz kooperatifçiliğe inanıyoruz. Toplu üretim yapılıp, maliyetleri düşüreceğiz. Seracılığın, hayvancılığın burada çok yaygın bir şekilde yapılabilir. O ürünlerin değerlenmesi için mutlak suretle satış kooperatifi kurulmalı. Yurt içi ve yurt dışında satmalıyız. Üreticinin kazanmasını sağlayacağız” dedi.

“DEĞİRMENCİ YALAN SÖYLEMEYİ BECEREMEZ”

Dernek üyelerinden iş adamı Yetgin Çavdar, “Selami Bey’le çalışmak zevklidir. Kafasının arkasında bir şey yok, hep bildiğini söyler ve anlatır. Doğru dürüst bir arkadaşımız. En önemlisi de bir hasret var kendisine. Yalan söylemeyi beceremez, yüzü kızarır. Ben gerçekten çok sevindim. Gerçekten çalıştığı yılları yakından yaşadık. Türkiye’nin ve Silivri’nin yoksulluğunda birçok şeyi yaptı. Bugün artık ben belediye şunu yapamıyor, asfaltı yolu konuşmayı ayıp sayıyorum. Bunları çözmek çok kolay. Çözmemek zulümdür. 300 milyon borçlanıyorsun, bir eserin yok. Belediyenin gelirleri nereye gitti bunu hesabını soran yok.

“ARTIK BİR ALTERNATİF VAR”

Ben şunu anlayamıyorum. Yerel seçimde partiliyim diyenlere acıyorum. Kendi adıma söylüyorum hakkımı helal etmiyorum. Bana gelen biri 20 dakika sokaklarda geziyorsa, sanayilerin yolları çamursa, hala yollarda bile sorunlar varsa ben CHP’liyim partime veririm diyenlere hakkımı helal etmiyorum. Dünyanın vergisini veriyoruz. Sen git partine ver, 10 yıl gelsin hiçbir şey yapmasın. Dün belki alternatif yoktu. İşte biz sağ partiye vermek istemiyoruz, solcuyum sol partiye vermek istiyorum. Anlıyorum ve bugün alternatif var. Çalışmış ve yapacağına herkes inanıyor. Benim partimi aşmamız lazım. Yanlış oy ile bütün toplum zarar görüyor. Bütün Silivrililer bundan rahatsız. Artık kesinlikle çalışacak arkadaşları belediye başkanı yapalım. Sırf partilim diye çalışmayacak kişileri oraya oturtmayalım. Lütfen herkes aklını başına alsın. Özellikle sanayicilerimiz. Değiştirmemiz lazım, 10 yıl denedik olmadı. Solcuysa solcu. Kendini ispat etmiş. Belediyeyi kim alacaksa çok zor günler bekliyor. 3 aydır maaşları ödeyemiyorlar. Kim ödeyecek bunu bizim paralarımızla ödenecek, kazanırsanız büyükşehir belediye başkanınız size getireceğiz” şeklinde konuştu.

PASTA KESİLDİ

Toplantı, Dernek Başkanı Hakan Kocabaş’ın Selami Değirmenci’ye sürpriz yaparak doğum günü pastası kesmesinin ardından son buldu.

Yorumlar (2)
ABDULLAH YILDIRIM 6 ay önce
Yetgin çavdar beyefendi. 17 senedir ülkeyi soyanlara,satanlara partimdir dediniz oy verdiniz.bende hakkımı helal etmiyorum.
Mutlu Aloğlu 6 ay önce
Helal olsun Yetkin bey harika konuşmuş tebrikler, bu kadar basit 10 yıldır yiyip yiyip doymadılar, Silivri’ye girmek dert çıkmak ayrı bir dert yazlıkçı çarşıya girmiyorçünkü parkedemiyor, otopark yeri için millet birbirini öldürecek artık, 2009da viyadük yapıcam Silivri’yi birleştiricem dedi gördük, çarşıya katlı otopark yapıcam dedi gördük şimdi çıkmış cart yapıcakmış curt yapıcakmış hadi ordan yemezler..
26°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 18 Ağustos 2019
İmsak 04:33
Güneş 06:09
Öğle 13:13
İkindi 17:01
Akşam 20:07
Yatsı 21:36
Günün Karikatürü Tümü