banner562

banner561

banner646

Vatan Partisi'nden Diyarbakır Anneleri'ne destek

Vatan Partisi Silivri İlçe Örgütü Atatürk Anıtı'nın önünde basın açıklaması yaptı.

banner627
Siyaset 22.09.2019, 20:42 22.09.2019, 20:54
Vatan Partisi'nden Diyarbakır Anneleri'ne destek
banner614
banner636

Vatan Partisi Silivir İlçe Örgütü tarafından Atatürk Anıtı'nın önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında HDP'ye tepki gösteren Diyarnakır Anneleri'ne detsek verildi.

Vatan Partisi Silivri İlçe Başkanı Latif Aydın tarafından okunan basın açıklaması şu şekilde:

Değerli Basın Emekçileri Kıymetli Silivri Halkımız 

Mehmetçiğimize kurşun sıkan, vatandaşlarımıza bombalı tuzaklar kuran, ormanlarımızı yakan, terör örgütü pkk ve siyasi uzantısı hdp tarafından kaçırılan evlatları için feryad eden analarımıza sahip çıkıyoruz. Evlatlarını terör örgütü pkk’nın elinden kurtarmak üzere annelerimiz Diyarbakır hdp il binası önünde başlattıkları oturma eylemi bugün yirminci gününde. Hacire Anne bir çoban ateşi yaktı diğer bağrı yanık analara cesaret verdi, umut oldu.  evlatlarını hdp’nin kaçırdığını söyleyen analar hdp il binasının önüne oturdu, “evladımı getirin almadan gitmem” dedi.  

Evlat acısı ortaktı şehit annelerimizde  destek verdi, Türk ve kürt kardeşliğini  ayrılmayacağını  tüm dünyaya gösterdi. Vatan Partisi  ilk günden beri bağrı yanık anaların yanında yer aldı. Hdp yöneticilerinin engel olmasına tokat gibi yanıt analardan geldi  bir anne; “Diyarbakır’da genç bırakmadınız ya ceza evinde ya toprağın altında” , diğeri “ başlarım sizin kürdistan davanız”a, “elin çocuğunu Amerika’ya uşaklığa gönderen sen” diyerek hdp’nin suçlarını yüzüne çarptı. Diyarbakır’daki analar sadece  pkk hdp’ye değil Amerikan emperyalizmine meydan okumaktadır, tarihi  değeri vardır. 

Vatan Partisi olarak tüm siyasi partileri  pkk’ya eleman devşiren Hdp’ye karşı çıkmaya evlatlarını isteyen annelere  imza vererek  destek olmaya davet ediyoruz.  Hdp anayasaya haykırı faaliyet yürüten bir partidir derhal kapatılmalıdır. terör silahla ezilerek biter Mehmetçiğimiz pkk’yı ezdikçe bazı siyasi partiler yeniden açılım sürecini gündeme taşımaktadırlar, bu pkk’yı kurtarma girişimidir  çok yanlıştır.  Geçmişteki açılım süreci milletimize yedi yüzden fazla şehide mal olmuştur. Vatan Partisi olarak bunun karşısında olacağız . Açılım sürecini savunan siyasi partiler tarihin çöplüğüne gidecek, pkk ezilecek, hdp kapatılacaktır. Diyarbakır’daki bağrı yanık yürekli  Annelerimize saygı ve selamlarımızı gönderiyoruz. yüreğinizle vicdanınızla burada olan sizlere partim adına teşekkür ediyorum.       

 Vatan Partisi Silivri İlçe Başkanı Latif Aydın

Yorumlar (0)
31°
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 04:18
Güneş 05:59
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:21
Yatsı 21:55
Günün Karikatürü Tümü