banner477

banner476

banner483

Maşalacı adaylık için başvurdu

Silivrili avukatlardan Emrah Maşalacı, Silivri belediye başkan adaylığı için AK Parti'ye başvuruda bulundu.

Siyaset 07.11.2018, 18:46 12.11.2018, 19:22 Cem Güner
Maşalacı adaylık için başvurdu
banner490

Silivrili avukatlardan Emrah Maşalacı AK Parti Silivri ilçe binasına gelerek İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu'na belediye başkanlığı için adaylık talebi içeren dosyasını teslim etti. Maşalacı'ya ailesi, çalışanları ve dostları da eşlik etti.

AK Parti Silviri İlçe Başkanı Mutlu Bozğolu, adaylık başvuru sürecinde bütün adaylara eşit mesafede olduklarını ve süreci bu şekilde yöneteceklerini söyledi. Silivri'yi kalp krizi geçiren bir hastaya da benzeten Bozoğlu; "aday adaylığı başvuru sürecinin başlaması ile birkite ilçe başkanlığmıza başvurularda başladı. İlçe Teşkilatı olarak bizler bütün aday adaylarımıza eşit ve adaletli bir şekilde davranmak zorundayız. Ben şuan Silivri'yi kalp krizi geçiren bir hastaya benzetiyorum. Bu hasta'ya şu an İBB tarafından yapılan hizmetlerle kalp masajı yapılıyor. İnşallah iyi bir adayla Silivri'yi bu krizden AK Parti kurtaracak" dedi. 

Emrah Maşalacı daha sonra medya mensuplarıula biraraya geldi. Başvurusuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Maşalacı'nın açıklaması şu şekilde:

21 Ekim 1983 yılında İstanbul’da doğdum. İlkokulu Silivri Piri Mehmet Paşa İlköğretim okulunda tamamladım. Liseyi Uğur Lisesinde bitirdikten sonra devamında İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. Akabinde; Yüksek Lisans öğrenimim için İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim bölümü yüksek lisans programını başarıyla bitirdim, Avukatlık mesleğimi Silivri’de bulunan Hukuk Ofisimde meslektaşım olan eşim ile birlikte icra etmekteyiz. Aynı zamanda Maşalacı Eğitim kurumları olarak Silivri’de Sürücü Kursu, Anaokulu ve Dil Okulu alanlarında 20 yıldır hizmet vermekte olan aile şirketimizin yönetim kurulunda bulunmaktayım. Bununla birlikte İstanbul İl Ziraat Odası Meclis Başkan Vekili, Silivri Çevre Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyon Üyeliği, Güneysu Spor Kulübü ve Silivri Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundum.

İnsanın kaderi sevdiği, yaşadığı ve inandığı şehirlerle belirlenir. Benim de kaderimi ,yaşantımı, sevgimi, üzüntümü yaşadığım yer Silivri… Kaderimi buraya yazan Mevla’ya Şükürler Olsun. Yaşadığımız bu güzel kasabaya hizmetkar olabilmek için ben Emrah Maşalacı bu hasletlere talip bir kardeşiniz olarak Adalet ve Kalkınma Partisinden Silivri Belediye Başkanı olmak İçin İlçe Başkanımız Sayın Mutlu Bozoğlu Başkanıma adaylık başvurumu teslim etmiş bulunuyorum. Silivri halkı İçin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Farklı bir Silivri hayal ediyorum ben; Silivri’nin bir kimliği olmalı gece gündüz yaşayan, denizini sadece seyretmeyen ulaşımda da kullanabilen… Üreten bambaşka bir Silivri vaat ediyorum sizlere ekolojik ve organik tarımla, organik pazarlarıyla, Silivri yoğurdu gibi bir nimetinin lokomotif olduğu tanıtımıyla hem doğallığını ve güzelliğini koruyup aynı zamanda müthiş bir farkındalık yaratacağımız bir Silivri. Binlerce yıllık köklerinin günümüze ulaştığı yurdun dört bir yanından gelen güzel insanların oluşturduğu bu güzel ilçede eski ve yeninin birbirini rahatsız etmediği, bilakis takip ettiği bir Silivri’den bahsediyorum. Bir gecede yüzbinlerce liraya sahne alan şımarık şarkıcılarla geçiştirilen festivaller yerine hepimizin düğünlerini şenlendiren, bizlerin hayatına renk katan Silivri romanlarımızın biz de hayatlarını ve hayat şartlarını düzeltmeyelim mi? Roman mahallesinde ki evlerin rengarenk belediye eliyle bir düzen içinde oluşturulduğunu düşünün, müzik kültürleri zaten Allah vergisi ömürlük festivalimiz olmuş olmaz mı? Ulaşım ve Otopark derdini oyalamayla geçiştireceğimize uygun yerlere uygun fiyatlı otoparklarla yürüme mesafesinde yürüyüş trafiğiyle ilçemize değer katmayalım mı?

Silivri Ak Parti iktidarından önce 25 metrekarelik Acil Servisi olan, Sağlık Ocağı bile olamayacak kapasitede bir yerde Devlet Hastanesi hizmeti alıyordu, diğer yandan özel hastanelerde milletimiz rehin dahi bırakılıyordu. Kömürler ve külleri sokaklarda çirkinlik oluştururken bugün bir tuşla ısınıyor o gün siyasi gaz diyenler. Bunlar çok uzak geçmiş değil, bu yaşananları hafızamızı tazeleyince çok rahat hatırlayabiliriz. Rabbim tekrarını nasip etmesin. İstanbul İl Genel Meclisi Silivri Ak Parti İl Genel Meclis Üyelerinin ve Silivri Belediye Başkanımız Hüseyin Turan ve yönetiminin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek olduğu hizmet anlayışı düsturu ile yapılmıştı. Tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun. Silivri İçin taş üstüne taş koyan herkese Siyasi Parti ayrımı olmaksızın elbette ki müteşekkiriz. Çünkü Belediye Başkanı seçime partisiyle girer, seçimden sonra herkesin başkanı olur olması gereken de budur.

Bugün geldiğimiz noktada hem Belediyemizin hem Adliye Saray’ımızın ve Devlet Hastanemizin ek hizmet binası ihtiyacı hasıl olmuştur ve bir çok eksiğimiz vardır. Bu ne demek oluyor ; Silivri’mizin Ak Parti’ye ihtiyacı var… İhtiyaç varsa çözüm de var. Geliyoruz, İnşallah…

Çevreyi yazılarla boyamadan, kirletmeden, ses ve görüntü kirliliğine mahal vermeksizin bir seçim geçirmek… Tek derdim var; gönüllerinize girmek… Falanca ulusal gazete şunu yazmış, filanca haberler televizyonda şunu vermiş… Ben ekmeğini ayakkabı boyayarak çıkaran Bayram abimin ne dediğine, Süreyya teyzemin gönlüne, sözüne bakarım. Onlar varsın yazsınlar…

Bu mesele sadece bir seçim meselesi değildir. Bu bir beka meselesidir, 2023 hedeflerimizin meselesidir. Partimiz hiçbir zaman “ben” diyenlerin partisi olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır. Çünkü bizim kitabımızda “ben” yoktur “biz” vardır. Tıpkı Yunus gibi… “Ete kemiğe büründüm, Yunus gibi göründüm” der , Yunus Emre. Ben diyenlerden olmadık. Silivri’den en genç Ak Parti milletvekili aday adayı olduğum 2011 yılında; Tülay ablamız layık görüldü, yanında mıh gibi durduk. 2014 yılında Silivri Belediye Başkan Aday Adayı oldum; Tahir Sert Başkanımız münasip görüldü adaylığa, yanında durdum, kontenjanı oldum, sırtımda taşıdım.

Kendime halel getiririm davama ve Silivri’me halel getirmem. Çünkü bu dava kuru kuruya bir Belediye Başkanlığı davası değildir; hizmet etmek, halka hizmetkar olmak davasıdır. Bir sazın tellerinde gezen parmak nasıl sesler çıkarıyorsa Silivri bir saz bende bir dokunuş misali, her bir dokunuşunda her bir telinde bambaşka tınılarla gelir fısıldar… Danamandıra’da gölette seyre dalarız doğayı ,Kadıköy’de Karpuzunun büyüklüğü mü lezzeti mi yarışır sohbetinde buluruz kendimizi, Selimpaşa’dan Gümüşyaka’ya inci gibi sahillerde bin bir lezzet gizlidir… Domatesi ile meşhurken Değirmenköy ve Çanta bu gün et lokantalarıyla tüm Türkiye’de anılmakta. Semizdir kumları adını vermiştir Semizkumlar’a, ama mahrumdur plajları seyyar lavabolardan duşlardan çöp kutularından… İstanbul’un Mahallelerini inletir Seymen’den Yolçatı’dan Beyciler’den toplanıp giden sütler ama biz organize etmeyiz yanı başımızdaki çiftçimizi, nerdeyse 20 milyonluk şehrin arayıp da bulamadığı, bizde fazlasıyla olan organik ürünlerden fazlasıyla yaparız elbette edebiyatını Silivri’dir Hepsinin Merkezi bende bu merkezi Silivri Halkının Takdiriyle Silivri Halkıyla birlikte Yönetmeye Talibim, ve unutmayalım ki güzel günler yakındır. Yeter ki birlik olalım, kardeş olalım. Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim. “Şayet bir gün çaresiz kalırsanız, kurtarıcı beklemeyin. Kurtarıcı kendiniz olun” diyor Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, biz de bu düsturla hareket edip ilçemize, memleketimize hizmet etmeye talibiz.

Bütün niyetimi bir defada anlatıp sizleri yormak istemem. 35 yıllık ömrüme sığdırdığım siyasi ve yaşamsal bakış açım şöyledir; Ben, milli davanın bir neferiyim. En önemli şey milli olmaktır. Kendimizi pek süslü sıfatlarla ifade edebiliriz. Sosyal demokrat, milliyetçi, muhafazakar, ne dersek diyelim, milli olmadığımız sürece, bu vatan için yüreğimiz çarpmadığı sürece bu sıfatların üç kuruşluk değeri yoktur... Ölene kadar ezilenin yanında olacağım. Her zaman mazlumun yanında , zalimin karşısında olacağım. Kendi adıma en korktuğum şeylerden biri şımarmak, havalanmak, sevdiklerime ve hürmete layık Silivri Halkına eksik hizmet etmektir . İnsanız, her duraktan geçiyoruz, hata da kusur da bizim bir parçamız elbette. Lakin dilerim istikamet üzere bir hayatımız olur, sade ve samimi yaşarız. Herkesin birbirini bildiği tanıdığı bir ilçede yaşıyoruz. Bu sözlerimden bir fazlam bir eksiğim varsa halkım daha iyisini bilecek olandır.

Saygı ve sevgilerimle…

Yorumlar (0)
24°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 17 Temmuz 2019
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 34 69
2. Başakşehir 34 67
3. Beşiktaş 34 65
4. Trabzonspor 34 63
5. Malatyaspor 34 47
6. Fenerbahçe 34 46
7. Antalyaspor 34 45
8. Konyaspor 34 44
9. Alanyaspor 34 44
10. Kayserispor 34 41
11. Çaykur Rizespor 34 41
12. Sivasspor 34 41
13. Ankaragücü 34 40
14. Kasımpaşa 34 39
15. Göztepe 34 38
16. Bursaspor 34 37
17. Erzurum BB 34 35
18. Akhisar Bld.Spor 34 27
Takımlar O P
1. Denizlispor 34 72
2. Gençlerbirliği 34 70
3. Hatayspor 34 67
4. Osmanlıspor 34 62
5. Gazişehir Gaziantep 34 59
6. Adana Demirspor 34 58
7. Altınordu 34 57
8. Ümraniye 34 53
9. Boluspor 34 49
10. Altay 34 47
11. İstanbulspor 34 43
12. Adanaspor 34 37
13. Giresunspor 34 36
14. Eskişehirspor 34 35
15. Balıkesirspor 34 34
16. Afjet Afyonspor 34 30
17. Elazığspor 34 25
18. Karabükspor 34 0
Takımlar O P
1. Man City 38 98
2. Liverpool 38 97
3. Chelsea 38 72
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 70
6. M. United 38 66
7. Wolverhampton 38 57
8. Everton 38 54
9. Leicester City 38 52
10. West Ham 38 52
11. Watford 38 50
12. Crystal Palace 38 49
13. Newcastle 38 45
14. Bournemouth 38 45
15. Burnley 38 40
16. Southampton 38 39
17. Brighton 38 36
18. Cardiff City 38 34
19. Fulham 38 26
20. Huddersfield 38 16
Takımlar O P
1. Barcelona 38 87
2. Atlético Madrid 38 76
3. Real Madrid 38 68
4. Valencia 38 61
5. Getafe 38 59
6. Sevilla 38 59
7. Espanyol 38 53
8. Athletic Bilbao 38 53
9. Real Sociedad 38 50
10. Real Betis 38 50
11. Deportivo Alaves 38 50
12. Eibar 38 47
13. Leganés 38 45
14. Villarreal 38 44
15. Levante 38 44
16. Real Valladolid 38 41
17. Celta de Vigo 38 41
18. Girona 38 37
19. Huesca 38 33
20. Rayo Vallecano 38 32