banner477

banner476

Değirmenci izdihamı

DSP Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci'nin toplantısındaki muhteşem kalabalık dikkat çekti.

banner483
Siyaset 01.03.2019, 09:29 01.03.2019, 15:01 Cem Güner
banner490

Demokratik Sol Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, Mega Saray’da 2 binden fazla kişinin katıldığı toplantıyla meclis üyesi adaylarını tanıttı.

Toplantıya; DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan’ın yanı sıra Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Nuray Koçer, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Recep Akıncı, Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Başkanı Ercan Çalışkan, Ortaköy eski Belediye Başkanı Erdinç Tabak, işadamı Abdullah Türköz ile çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi de katıldı.

DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan, yaptığı konuşmada; “Selami Başkanımız cumhuriyetin neferidir. Atatürk'ün ilkelerini ileriye götürecek bir liderdir. Silivri'mizi en güzel şekilde yöneteceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Belediyeyi aldığımızda buraya Selami başkanımızı tebrik için geleceğiz" dedi.

Mercan'ın ardından söz alan DSP Parti Meclisi Üyesi ve Silivri İlçe Başkanı Hüseyin Dertop, "Ankara'da Genel Başkanım, İstanbul'da İl Başkanım, Silivri'de ben dik durduk. Hiç bir şey beklemeden yanımızda duran arkadaşlarıma teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

"BELEDİYE'NİN KAYNAKLARI BULGARİSTAN'A HARCANIYOR"

Son konuşmayı DSP Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci yaptı. Değirmenci, mevcut Belediye Başkanı ve CHP adayı Özcan Işıklar'a eleştirilerde bulundu. Adaylık süreçlerini değerlendiren Değirmenci, "Çok mu parası var, biz de yok diye mi biz aday olamadık. 2009’da da aynısını yaptılar. Paramız yok diye biz aday olamadık bu CHP’de. 10 yıldır siz Silivri’de hizmet alabiliyor musunuz? Belediyenin kaynakları ya Bulgaristan da ya Kıbrıs’ta harcanıyor. Bugüne kadar hayatında hiç iş yapmamış ama Silivri’nin zenginleri arasına girdi" dedi.

“GAYRİRESMİ KASALAR VAR”

"Silivri halkı bunun hesabını sormalıdır. Sorun bunların hesabını" diyerek sözlerine başlayan Değirmenci, "Bizim paramız pulumuz yok. Biz size sadece bir su ikram ediyoruz. O yemekli toplantı düzenliyor. Belediyede iki tane kasa kurulmuş, biri resmi kasalar için biri gayri resmi kasalar için. Belediye başkanına sorun Silivri’ye böyle bir yönetimi nasıl reva görüyorsunuz? Belediyeye gelen bağışları sadece 2 kişi biliyor" şeklinde konuştu.

"HERKESİN ULAŞABİLEDİĞİ BİR MAKAM OLACAK"

Değirmenci, "Biz herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışında olacağız. Sorun üreten değil, dinleyen, araştıran bir yönetim anlayışı içinde olacağız. Belediye makamını Silivri’de yaşayan herkesin rahat ulaşabildiği bir makam haline getireceğiz" dedi.

"BENİ BÖLÜCÜLÜKLE SUÇLAMAYIN"

"Belediyede işler yolunda gitmiyor. İnsanlara baskı ve zulüm uygulanıyor" diyen Değirmenci, "Bir haftada yapılması gereken işlemler ayları buluyor. Çünkü belli bir çark kurulmuş, o çarkı geçemiyorsunuz. Kendine çıkar sağlayacak diye halkına eziyet edemez. Bunlara dur demeniz lazım. Ben CHP'li arkadaşlarıma sesleniyorum. Siz beni bölücüklükle suçlamayın. Kişisel ikbal peşinde değiliz. Uğradığımız haksızlıkları saydık ama bu bizim mağduriyetimiz oldu. Biz bu mağduriyeti kurtaralım derdinde değiliz. Silivri elden gidiyor. Buna dur deme zamanı" dedi.

Değirmenci konuşmasının ardından Belediye Meclis Üyesi Adaylarını sahneye davet ederek vatandaşlara tanıttı.

Yorumlar (3)
silivrili onur 6 ay önce
silivride degisim sart
D.Davut 6 ay önce
Bölücü diyenler akşamki izdihamı görsünler, kendilerinin asıl bölücü olduğunuda idrak etsinler. Dayatma aday peşinden giden ilkesizdir, asıl bölücüdür. Akşamki muhteşem kalabalık, gövde gösterisi;
Dosta güven, düşmana korku verir cinstendi..
Silivrilii 6 ay önce
İktidar siyasileri, Muharrem ince ve Kılıçdaroğlu hemde çarşı göbeğinde bu kadar kalabalık toplayamamıştı.. Bu insanlar kendi imkanları ile oradalar, taşıma yok, beleş kumanya yok öz be öz gönüllü vatandaş. Halkım ile gurur duydum. Silivri budur.
25°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 18 Ağustos 2019
İmsak 04:33
Güneş 06:09
Öğle 13:13
İkindi 17:01
Akşam 20:07
Yatsı 21:36
Günün Karikatürü Tümü