banner387

CHP’li Gençler Silivri Cezaevi'ndeydi

CHP İstanbul İl Gençlik Örgütü, Silivri Cezaevi’nin önünde basın açıklaması yaptı. Gençler, tutuklu gazetecilere selam gönderdi.

CHP’li Gençler Silivri Cezaevi'ndeydi

24 Temmuz 2012 Salı günü 19.30’da Silivri Cezaevi’nin önünde buluşan ve basın açıklaması yapan CHP İstanbul İl Gençlik Örgütü, Basın Emekçilerinin Dünya Basın Özgürlüğü Gününde yalnız bırakmadı.

Cumhuriyet HalkPartisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcıları İlyas Dikici, Ebru Oğuz, Çağdaş Argunşah ve İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt’ünde bulunduğu basın açıklamasında, İstanbul İl Gençlik Örgütü Başkanı Ali Gökçek, Başta Cumhuriyet HalkPartisi Milletvekili Gazeteci Mustafa Balbay ve onun gibi özgür kalemlerin hiçbir zaman susturulamayacağını ifade etti.

“AKP’nin basın özgürlüğünü açık bir şekilde görüyoruz” diyen Gökçek; Bugün bizler özgür gazetecilerin evlatları, aileleri olarak buradayız seslerini haykırıyoruz şeklinde konuştu.

Silivri Ceza ve İnfaz Kurumunun önünde, Tutuklu Gazeteci sayısının ve basın üzerindeki baskıların her geçen yıl daha da arttığı bir dönem yaşandığını vurgulayan Gökçek, “Dünya Basın Günü’nde İstanbul İl Gençlik Örgütü olarak tutuklu gazetecilerimizin yanındayız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner309