CHP'den 12 Eylül söyleşisi

12 Eylül darbesinin 32. yılında CHP Silivri ve Çatalca ilçe örgütleri tarafından söyleşi düzenlenecek.

CHP'den 12 Eylül söyleşisi

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri ve Çatalca İlçe Örgütleri 12 Eylül askeri darbesinin 32. yılında yaşananları ve sonrası Türkiye’yi masaya yatırıyor.

İstanbul İl Başkanlığı’nın koordinasyonu ile İstanbul’un 39 ilçesinde eş zamanlı olarak gerçekleşecek olan söyleşi 12 Eylül 2012 Çarşamba günü saat 19.00’da Silivri ilçe binasında yapılacak.

Çatalca İlçe Başkanlığı ile Koordineli olarak gerçekleştirilecek söyleşiye CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi ve İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mustafa Ataşkonuşmacı olarak katılacak ve 12 Eylül Türkiye’si ve sonrası masaya yatırılacak.

Sinevizyon gösteriminin de gerçekleştirileceği söyleşiye CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu ve Çatalca İlçe Başkanı Naci Özcan tüm vatandaşları davet ederek “12 Eylül’de yaşananları ve o sürecin bizleri nereye getirdiğini bir kez daha hatırlamak için beraber bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. Bu organizasyon ile beraber faşist darbede yaşananları ve günümüze kadar taşıdığı izleri hatırlamak ve hatırlatmak için bir aradayız. Geçmişi acılarını unutmamak ve beraber paylaşmak için halkımızı bekliyoruz” dediler.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER