CHP 89 yaşında

Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan CHP, 9 Eylül Pazar günü 89. yaşını kutlayacak.

CHP 89 yaşında

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafındna kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, 09 Eylül 2012 Pazar günü 89. yaşını kutlayacak.

CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, partisinin 89. kuruluş yıldönümü sebebiyle yazılı bir açıklama yaptı. Tuğlu'nun açıklaması şu şekilde:

CHP, Ulusal Kurtuluş Savaşını veren ve Emperyalizme karşı galip gelen gücün adıdır.

Parti ismini ülkenin yönetim şeklinden alan Cumhuriyet Halk Partisi, 89. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve onurunu yaşamaktadır.

Cumhuriyet Halk Partisi çok büyük ve köklü bir ailedir. Bu aile, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten aldığı bu en büyük ve anlamlı mirası sonsuza dek yaşatacaktır. Dünyada hiçbir siyasi oluşum yoktur ki özünü kurtuluş mücadelesinden alsın ve ardından yönetim şeklinin adını vererek parti kursun. Onun için Cumhuriyet Halk Partili olmak bu ülkede olduğu kadar dünyada da her zaman ayrıcalıktır, onurdur, gururdur.

CHP 3-5 kişinin bir araya gelerek kurduğu bir dilekçe partisi değildir. 3-4  generalin onayı ile kurulmuş bir parti değildir. CHP devleti kuran partidir. Cumhuriyeti kuran bir partidir.

Ülkemizin her zaman aydınlık yüzü olan Cumhuriyet Halk Partisi maalesef karanlık yarınlara doğru sürüklenmeye çalışılan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini yıllar öncesinden üstüne basa basa söyleyerek gündeme taşımıştır. Eğitimden, spora  her alanda kadrolaşma  "bendensen yaşarsın benden değilsen bittin" anlayışı ile sindirme, yıldırma politikaları ile ülkemiz yönetilmeye çalışılmaktadır ve buna dur diyecek olan Cumhuriyet Halk Partisidir.

Mümin TUĞLU

CHP Silivri İlçe Başkanı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner449

banner448