banner562

banner561

Aklın yolu bir

Volkan Yılmaz, çöp özelleştirmesinden vazgeçerek Büyükçekmece, Avcılar ve Çatalca belediye başkanlarına örnek oldu.

banner483
Siyaset 04.02.2020, 19:29 04.02.2020, 20:15
Aklın yolu bir

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'ın çöp özelleştirmesini iptal etmek suretiyle hizmeti belediye personeli ile karşılamaya başlaması komşu ilçelerin belediye başkanlarına da örnek oldu.

Yılmaz, çöp toplama hizmetini belediyenin maaşlı personeli ile gerçekleştirme kararını uygulmaya koyunca Silivri Belediyesi her ay 1 milyon TL tasarruf etmeye başladı. 

Özel şirkete yıllık 24 milyon TL ödediği öğrenilen Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün de özelleştirmeden vazgeçerek çöp toplama hizmetini belediye personeli ile yapacağını açıkladı.

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, artık çöp ihalesi yapmayacaklarını ve hizmeti belediye personeli ile vereceklerini belirtti. Üner bu şekilde 5 yıllık süreç içerisinde 30 milyon TL'lik tassarruf edeceklerini söyledi.

Büyükçekmece ve Çatalca belediye başkanları çöp hizmetlerini yürütebilmek için belediyelerine araç alacaklarını kaydetti.

Diğer taraftan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli de Silivri'yi örnek göstererek çöp hizmeti veren şirketle yeniden pazarlık masasına oturdu. Şirkete her ay 3 milyon TL ödeyen Avcılar Belediyesi yeniden revize edilen anlaşma ile aylık ödeyeceği miktarı 1.5 milyon TL'ye düşürdü.

Yorumlar (2)
Murat 2 hafta önce
Avcılar belediyesi Mart ayında ihale yapıyor nasıl oluyor pekki (Editörün cevabı: Haberi dikkatli okursanız Avcılar Belediyesi'nin özelleştirmeden vazgeçmediği, İNDİRİM YAPTIRDIĞI görülecektir. Mart ayında yapılacak olan ihale indirimli bedel üzerindendir)
Harun Türkeş 2 hafta önce
Güzel bir adım BAŞKAN tebrikler
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 20 Şubat 2020
İmsak 06:20
Güneş 07:45
Öğle 13:23
İkindi 16:21
Akşam 18:51
Yatsı 20:11
Günün Karikatürü Tümü