banner387

Silivrili Tarım Bakanı vardı

CHP İlçe Başkanı Tuğlu, AK Parti İlçe Başkanı Karakaş’ın “60 yıldır ilk defa Silivri’de Tarım Bakanımızı ağırlamaktan dolayı müteşekkiriz” sözlerine, “Ecevit Hükümeti’nde Silivrili Tarım Bakanı vardı” diye cevap verdi.

Silivrili Tarım Bakanı vardı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in, 07 Temmuz 2012 Cumartesi günü Silivri’ye yaptığı ziyaret sırasında “60 yıldır ilk defa Silivri’de Tarım Bakanımızı ağırlamaktan dolayı müteşekkiriz” diyen AK Parti İlçe Başkanı Metin Karakaş’ın bu sözlerini Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu şaşkınlıkla karşıladı.

Silivri’de ve Silivri için siyaset yaptığını söyleyen kişilerin öncelikle Silivri’nin yakın tarihini öğrenmelerini tavsiye eden CHP İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, “bırakın Silivri’ye Tarım Bakanı gelmesini, Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Örgütü’nde siyaset yapan rahmetli Avukat Fikret Gündoğan Ağabeyimiz, bir dönem Ecevit Hükümeti’nde Tarım Bakanlığı yapmıştı. Yani Silivrili bir Tarım Bakanımız vardı” hatırlatmasında bulundu.

FİKRET GÜNDOĞAN KİMDİR?

Silivri'nin Alipaşa Köyü'nden çiftçilikle uğraşan bir ailenin ferdi olan Fikret Gündoğan, hukuk eğitiminin ardından 1970'li yıllarda sırasıyla CHP Silivri İlçe Başkanlığı, İstanbul İl Başkanlığı, Senatörlük, Cumhuriyet Senatosu CHP Grup Başkanvekilliği ve Tarım Bakanlığı yapmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner309