banner387

Karakaş siyasi kurnazlık yapıyor

AK Parti İlçe Başkanı Karakaş'ın basın toplantısında cadde ve sokak isimleriyle ilgili yaptığı karşı eleştirilere Işıklar ve Kandemir'den anında cevap geldi.

Karakaş siyasi kurnazlık yapıyor

Adalet ve Kalkınma Partisi Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş’ın, düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından değiştirilen cadde ve sokak isimlerine değinerek CHP’lileri ilgisizlikle suçlamasına CHP kanadından anında cevap geldi.

Karakaş’ın; “başta Belediye Başkanı Özcan Işıklar olmak üzere konudan hepsinin haberi vardı. Aynı zamanda İBB Meclis Üyeleri olan Özcan Işıklar, Yılmaz Kandemir, Ahmet Yücegök ve Taylan Memiş cadde ve sokak isimlerinin bu şekilde değişeceğini bilmelerine rağmen gerekli alakayı göstermediler” şeklinde konuşması üzerine Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve CHP’li Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Kandemir ayrı ayrı açıklama yaptı.

IŞIKLAR: KARAKAŞ SİYASİ KURNAZLIK YAPIYOR

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, AK Parti İlçe Başkanı ve aynı zamanda hem İBB, hem de Silivri Belediye Meclis Üyesi olan Metin Karakaş’ın başından sonuna kadar bütün aşamalardan haberi olduğunu belirterek şöyle konuştu:

Cadde ve sokaklara hangi isimlerin verileceğini hep birlikte belirledikten sonra bir mutabakat metni hazırladık ve altını hep birlikte imzaladık. Bu yazıda Metin Karakaş’ın da onayı ve imzası var. Hiçbir şekilde karşı çıkmadı. Farklı bir fikir beyan etmedi. O zaman demek oluyor ki bize karşı farklı konuşuyor, ancak İBB’ye gidince farklı bir işlem yapılması için girişimde bulunuyor. Ayrıca isimlerin bu şekilde değişeceğini bilmediğini beyan ediyor ancak ben önceden bildiğini düşünüyorum. Daha önceden telaffuz ettiği cadde ve sokak isimleri var. Eğer haberi olmasaydı bunları telaffuz edemezdi. Bizim bu konuda nasıl bir sorumluluğumuz olabilir? Yetki bizde değil ki, Büyükşehir’de. Yetkimiz olmayan bir yerde nasıl sorumluluğumuz olabilir ki? Karakaş siyasi kurnazlık yapıyor.

 

KANDEMİR: KARAKAŞ KURNAZLIK YAPIYOR

CHP’li İstanbul Büyükşehir ve Silivri Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Kandemir de, yeni isimleri Metin Karakaş ile birlikte belirlediklerine dikkat çekerek şunları söyledi:

Cadde ve sokak isimlerini hep beraber belirledik. Biz hazırladığımız listeyi Karakaş’a gönderdik. Altına imza atarak İBB Başkanlığı’na sunduğunu söyledi. O zaman bizden sonra listeleri kendisi değiştirdi. Şimdi de çıkıp siyasi kurnazlık yapıyor.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner309