banner562

banner561

Kaynarca Genel Merkezi yanıltıyor mu?

banner617

Gazeteci İrfan Ermiş, Tülay Kaynarca'nın AK Parti Genel Merkezi'ne Silivri ile ilgili yanlış bilgiler ilettiğini iddia etti.

banner614
Medya 23.09.2012, 21:40
Kaynarca Genel Merkezi yanıltıyor mu?

YÖRÜNGE Gazetesi İmtiyaz Sahibi İrfan Ermiş, İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca'nın, Silivri İlçe Teşkilatı hakkında Genel Merkez'e yanlış ve yanıltıcı blgiler ilettiğini iddia etti.

İşte İrfan Ermiş'in yazısı:

 

Vebal altındasın Tülay Hanım

Geçtiğimiz Cuma akşamı AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı’nın Danışma Meclisi Toplantısı varmış. Varmış diyorum, çünkü malumunuz biz davet edilmiyoruz ve biz de sizin gibi başka yerel gazetelerden ya da yerel haber yapan internet sitelerinden olup bitenleri öğreniyoruz. İlk konuşmacı İlçe Başkanı Metin Karakaş, birlik beraberlik mesajları vermiş, küskünlere dargınlara “gelin birlikte çalışalım” demiş. Konuşmasının büyük bölümünde AK Parti genel politikası ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın başarılarını anlatmış. “Yaratılanı severiz Yaratan’dan ötürü” demiş ama, işte burada külliyen“yalan” söylemiş. Metin Karakaş, beni sevmez… Metin Karakaş, Cem Güner´i sevmez… Metin Karakaş, Nesrin ve Ersin Özalp çiftini sevmez… Ne bileyim, Metin Karakaş İlhan İlya Uygun´u da sevmez. İnanıyorum ki Karakaş, kendi Meclis üyelerinden en az on kişiyi de sevmez. Hatta Hüseyin Turan´ı da sevdiğinden çok emin değilim. Karakaş´a soruyorum: Sayın Karakaş, Selimpaşa eski Belediye Başkanı Ahmet Yağcıoğlu´nu sever misin? Çanta eski Belediye Başkanı Tahir Sert´i sever misin? İlk kurucu İlçe Başkanın Vural Sönmez´i sever misin? 2009 yerel seçimlerinde SKM Başkanın olanRabia Karabulut´u, Kurucu İlçe Başkan Yardımcın Müzeyyen Aygün´ü, eski ilçe başkanın, hatta daha da yakının olan, bacanağın Yetkin Çavdar´ı sever misin? Kısacası sevdiğinden kuşku duyduğum burada en az yüz kişiyi sayarım ama, bu köşeyi senin yalanlarınla doldurmaya hiç niyetim yok. Sevgili kardeşim, ömründe ilk defa da olsa dik dur ve de ki; “Ben sevmediğimi sevmem, bunu da açık ve net bir şekilde belli ederim.” Bırak takiye yapmayı. Yaratan’ı falan işin içine karıştırıp, aklın sıra din vicdan sömürüsü yapma. Sana bir hatırlatma daha, madem Allah´ın emirlerine uyuyorsun, öyleyse şunu da iyi bilirsin “Bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibidir...” demek ne anlama geliyor? Cem Güner´i öldürtmeye çalıştıysan, bunun din ile bir alakası var mıydı? (Basından)

YAPMA TÜLAY HANIM

Meslektaşımız, gazeteci arkadaşımız, şimdinin AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca da bir konuşma yapmış. Sayın Kaynarca, ilçe teşkilatının çok iyi çalıştığını ve başarılı olduğunu söylemiş. Valla ne bileyim Tülay Bacı, siz öyle görüyorsanız öyledir ama, bunu sakın Sayın Başbakan’a söylemeyin. Çünkü Sayın Başbakan’ı resmen kandırmış olursunuz. Bakın sizin şu anda yönettiğiniz devlet ne diyor: Silivri Nüfusu 1990 yılında 26 bin 049, 2000 yılında 44 bin 530, 2007 yılı 62 bin 247, 2008 yılı 111 bin 636, 2009 yılı 121 bin 961, 2010 yılı 126 bin 218 ve 2011 yılı sonlarına doğru yapılan adrese dayalı nüfus sayımında ise Silivri Nüfusu 144 bin 748…

Sayın Kaynarca bu kadar hızlı artan nüfus oranına göre çıkardığınız tabloda kusura bakmayın ama Silivri AK Parti hiç de başarılı değil. 2004 yılında Selami Değirmenci Genç Parti´den aday olmasaydı siz belediye başkanlığını hayalinizde bile göremezdiniz. 2004´ten sonraki 5 sene içinde akla hayale gelmeyecek kadar çok büyük hizmetlere imza atmanıza rağmen 2009 yerel seçimlerini kaybettiniz. Sebebi neydi sizce? Bakın vatandaşların ağzı ile ben söyleyeyim; AK Partili belediye yönetimi olarak hizmetlere sevgi, muhabbet, dostluk katmadınız. Astığı astık, kestiği kestik, tam bir padişahlık edası ile ilçeyi siz yönettiniz ve içten içe vatandaşın tepkisini topladınız. İşte bu da sandığa yansıdı. Hiç ummadığınız bir yenilgi aldınız.

2011 yılı genel seçimlerde yüzde 41.3´lük sonuç sizi yanıltmasın. (CHP’nin de yüzde 40.)Çünkü Silivri´den bir tek milletvekili adayı sizdiniz ve karşınızda kimse yoktu. Eğer CHP Silivri’den başka bir milletvekili adayı daha çıkarmış olsaydı, siz yüzde 41. 3´lük sonucu asla alamazdınız. İşte buradan şu ortaya çıkıyor; sizin milletvekili adaylığınız partiye hiç bir katkı sağlamadığı gibi, iyi bir analiz yapılırsa oy kaybınız bile var. Sakın yanlış anlamayın. Bunları derken kastım şahsınız değil, elbette sizin milletvekili olmanızdan, bir hemşeriniz ya da bir meslektaşınız olarak zaten gurur duyuyorum. Ama gel gör ki, Metin Karakaş´ın başında olduğu bir parti teşkilatı başarılı değil ve siz aynı kadro ile yeni bir seçime hazırlık yapıyorsunuz. Gerçekler gün gibi ortada iken, sizler hatada halen ısrarcılık yapıyorsunuz. Siz milletvekili, Hüseyin Turan belediye başkan adayı, Metin Karakaş ilçe başkanı olarak girdiğiniz seçimlerde kesinlikle yine büyük bir hüsran yaşayacaksınız. Sizin hüsran yaşamanıza üzülmüyorum da, bu partiye gönül vermiş nice seçmenin hüzün yaşaması beni de üzüyor. Çünkü neticede bir önce ki, yani 2009 yerel seçimlerinde ben de AK Parti’ye çok açık destek vermiştim ve üzülen sızlayan hatta gözyaşı döken insanları görmüştüm.

Kısacası aynı akıbeti bu millete bir daha yaşatmayın. Önce kendinizi yenileyin, sonra parti için de büyük bir değişim yapın. Ben görüyorum ve inanıyorum. Siz de görün, lütfen sizler de inanın ki, Metin Karakaş parti içindeki birliği sağlayamadı, hatta her geçen gün parti içinde küskünler çoğaldı arttı. Artık sizler de Metin Karakaşcılığı Hüseyin Turancılığı bir kenara bırakın, partinin menfaatlerini düşünün. İnanın, muhtemelen yaşanacak bir hezimet sizlerin de partideki sonunuz olacak. Bir yenilgi daha yaşanırsa, bunun hesabını Sayın Başbakan direk size soracak. Çünkü Silivri deyince ilk akla gelen isim oluyorsunuz. Gülay Dalyan Hanımefendi “Benim işim buraya kadar" der, aradan sıyrılır, lakin sizler Silivrili olarak bunun vebalini ağır ödersiniz.

Yorumlar (0)
27°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 10 Temmuz 2020
İmsak 03:38
Güneş 05:34
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:45
Yatsı 22:32
Günün Karikatürü Tümü