Volkan Yaran 6. enstrüman sergisini açtı

Müzik Öğretmeni Volkan Yaran'ın müzik aletlerinden oluşan 6. sergisi ziyarete açıldı.

Volkan Yaran 6. enstrüman sergisini açtı

Çağrıbey Ortaokulu Müzik Öğretmeni Volkan Yaran tarafından hazırlanan “Volkan Yaran Uluslararası Çalgı Koleksiyonu Sergisi” nin açılışı Yaşar Kemal Sergi Salonunda yapıldı.Açılışa Silivri Kaymakamı Ali Partal, Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Aynural, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Volkan Yaran Çalgı Koleksiyonu, Müzik Öğretmeni Volkan Yaran arşivindeki bu çalgıları, Üniversiteler, Güzel Sanatlar Fakülteleri, Güzel Sanatlar Liseleri, Belediye, Kaymakamlık ve Valilikler bünyesindeki Kültür Etkinlikleri - Festivaller  kapsamında ülkemizin birçok yerinde gerçekleştireceği sergilerde öğrencilere ve halka ulaştırmayı hedeflemektedir. Volkan Yaran’ın yaklaşık 17-18 yıldır ülkemizde ve dünyada birçok kültüre ait edildiği çalgılardan oluşmaktadır. Farklı müzik kültürlerini tanıtan bu koleksiyon yaklaşık 60 ülkeye ait telli,yaylı, tuşlu,vurmalı ve üflemeli türdeki çalgılardan oluşmaktadır.Sayısı 300´ü bulan bu çalgıların, Müzik Öğretmeni Volkan Yaran’ın öğrencilik yıllarından günümüze dek farklı kültürlere, müzik yaşantılarına tanıklık etmesiyle sayısı gitgide artmış ve bir “Uluslararası Çalgı Koleksiyonuna” dönüşmüştür.

Volkan Yaran ,“Uluslararası Çalgı Koleksiyonu Sergisi” nin açılışının ardından “Silivri Kaymakamı Ali Partal’a, Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a, Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Aynural’a, ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay’a katkıları ve katılımları teşekkür etti.Sergi, 25-26-27 Nisan tarihlerinde ziyarete açık olacak.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 10:30

Cem Güner

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner435

banner434