banner463

Silivri'den de sanatçı çıkar

Son yıllarda neredeyse popüler olan bütün dizilerde rol alan Silivrili bir isim var.

Silivri'den de sanatçı çıkar

Türkiye'de son yıllarda başını alıp giden bir dizi furyası var. Tarihi dizilerden Anadolu dizilerine, mahalle dizilerinden zengin aile dizilerine kadar irili ufaklı birçok yapım insanları akşamları ekran başına kilitliyor.

Oyunculuk yeteneği olan gençler de bu yapımlarda çeşitli roller alarak sanat dünyasına adım atma imkanı bulabiliyor.

Silivri'de kendi çabalarıyla bir tiyatro grubu oluşturan ve yine kendi yazıp yönettiği Cümbüş-ü Hospital adlı iki perdelik komedi oyunuyla herkesi kendine hayran bırakan Ali Solmaz da çeşitli dizilerde rol alan bir arkadaşımız.

Öyle Bir Geçer Zaman ki, Umutsuz Ev Kadınları, Fatmagül'ün Suçu Ne, Hayat Devam Ediyor, Kalbim Dört Mevsim, Eve Düşen Yıldırım, İstanbul'ın Altınları, Bir Çocuk Sevdim, Tövbeler Tövbesi, Dafrklı Desenler, Akasya Durağı, Zoraki Başkan, Arka Sokaklar, Kuzey Güney, Başrolde Aşk ve Kötü Kırmızı adlı dizilerde oynayan Ali Solmaz, halen bu dizilerden bazılarına devam ediyor.

Solmaz'ın asıl mesleği grafikerlik. Kendisine ait olan Solmaz Matbaacılık'ı işleten Ali Solmaz, aslında dizilerden kalan boş zamanlarında matbaacılık yapıyor diyebiliriz.

Ahenk Sanat Kulübü Tiyatro Grubu'nun başında olan Ali Solmaz, Silivri'den 50 civarında gence de ücretsiz olarak tiyatro eğitimi veriyor.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner465

banner464