banner387

Köpek ırkları yarışması 4. kez Silivri'de yapıldı

Uluslararası Köpek Irk Standartları yarışması, Silivri Belediyesi ile Türkiye Köpek Irkları ve Bilimleri Federasyonu işbirliğiyle Silivri’de 4. kez gerçekleştirildi.

Köpek ırkları yarışması 4. kez Silivri'de yapıldı

Silivri Belediyesi’nin, Türkiye Köpek Irkları ve Bilimleri Federasyonu (KIF) işbirliği ile gerçekleştirdiği Uluslararası Köpek Irk Standartları yarışmasında 13 ülkeden 510 köpek katıldı. Silivri Kavaklı Stadı’nda gerçekleştirilen ve üç gün süren yarışmalara Almanya, Fransa, Rusya, Ukrayna, Macaristan, Polonya, İspanya, Slovakya, Yunanistan, Hırvatistan, Avusturya, Romanya ve Türkiye’den yerli ve yabancı birçok misafir yoğun katılım gösterdi.

 

TÜRKİYE’DEN TESCİLLİ ÜÇ IRK KATILDI

Silivri Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı Uluslararası Köpek Irk Standartları Yarışmasında geçtiğimiz yıl bir ilk yaşanmış ve Türk Çoban Köpeği Kangal ilk kez uluslararası bir yarışmaya katılarak ülkemizi temsil etmişti. Bu yıl Türk Çoban Köpeği Kangal’ın yanı sıra Anadolu Sultan Tazısı ve Çorlu Kopoyu’nun da yer aldığı yarışmalarda Türkiye’den tescilli üç köpek ırkı farklı dallarda ödül almaya hak kazandı.

IŞIKLAR BAŞARILAR DİLEDİ

Farklı kategorilerde yarışan köpeklerin sahiplerine başarılar dileyen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, KIF Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Özkanal ve KIF As Başkanı Ozan Belkıs ile görüşmeler gerçekleştirerek yarışma detayları ile ilgili bilgiler aldı. Silivrililerin yoğun katılım gösterdiği yarışma renkli görüntülere sahne oldu.

 

SİLİVRİ’DE GERÇEKLEŞEN YARIŞMA İÇİN NELER DEDİLER?

Kavaklı Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Celil Kares; “Güreşlerden sonra Kavaklı isminin Köpek yarışmasıyla da duyulması çok güzel. İstanbul’da ve Dünya çapında ismimizin duyulması tabi ki Kavaklı halkı için, bizler için onur verici. Buraya dünyanın dört bir yanından gelen insanlar, Kavaklı’dan alışverişini yapıyor, marketine giriyor, çarşıya büyük bir renk katıyor. Mahallemize çok büyük katkılar sağladı, bu yarışmanın bir sonraki yıllarda da mahallemizde gerçekleşmesini istiyoruz. Mahalle sakinlerimiz de yurt dışından ve yurt dışından gelen misafirlerimize güzel bir ev sahipliği yaptı. Kavaklı’dan iki tane kangal köpeği de yarışmaya katıldı. Bu güzelliklerin mahallemizde olmasından mutluluk duyduk.”

Köpek Irkları Federasyonu Resmi Hakemi ve Danışmanı Milivoje Urosevic; “Silivri’yi ve bölge halkının misafirperverliğini çok sevdim. Bir Belediye Başkanının bu yarışmaya ev sahipliği yapması ve köpeklere bu kadar değer vermesi çok önemli. Türk köpek ırkları konusunda daha çok çalışmalı ve bu ırkları dışa açmalı, dünyaya tanıtmalıyız. Silivri Belediye Başkanı'nın desteklerinin devamını diliyoruz.”

Marian Zimmer- Yarışmacı; “Silivri’ye ilk kez geliyorum. Yarışma için Almanya’dan kendi arabamla geldim. Burada olmaktan çok memnunum. Köpek şovlarına 1974 yılından beri farklı birçok ülkede katılıyorum. Hiçbir yerde bu kadar memnun kalmamıştım. Bize gösterilen ilgiden ve misafirperverlikten çok memnun kaldık.”

Christina Lohmann – Yarışmacı; “Tek kelimeyle mükemmel bir organizasyon. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Çok memnunuz. Alanda katılan ülkelerin bayraklarının olması bile bizi onurlandırdı. Her şey için teşekkür ederiz. Silivri’ye mutlaka yine geleceğim.”

Kavaklı Mahalle sakinlerinden İsmail Özdemir; “Çok güzel bir etkinlik oldu. Son iki gün çok daha yoğun bir şekilde gerçekleşti. Mahallemizde ilk kez olması da bizim için farklı bir heyecan yarattı. Seneye tekrar Kavaklı’da yapılmasını ve daha geniş kapsamlı şekilde gerçekleşmesini istiyoruz.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner309