Seymen hakkında şok karar

İstanbul Valiliği tarafından Silivri Seymen Mahallesi'nde yapılmak istenen tehlikeli katı atık tesisiyle ilgili "ÇED gerekli değildir" kararı verildi.

Seymen hakkında şok karar

Silivri'nin Seymen Mahallesi'nde yapılmak istenen tehlikeli atık depolama alanı için kötü bir haber geldi.

İstanbul Valiliği, İstanbul Çevre Yönetimi San. ve Tic.A.Ş. (İSTAÇ) tarafından Seymen'de yapılması planlanan “Atıktan Türetilmiş Yakıt Üretim Tesisi, Stabilizasyon Solidifikasyon Tesisi, Çamur Kurutma Tesisi, 1. Sınıf Düzenli Depolama Tesisi Tehlikeli Atık Ara Depolama Alanı” projesi için “ÇED gerekli değildir” raporu verdi.

ÇED YAPILMAYACAK

Silivri Çevre Grubu tarafından sosyal medya üzerinden yayımlanan "ÇED Gerekli Değildir" belgesinde, “İstanbul ili, Silivri ilçesi, Seymen Mahallesi, Laiklik Caddesi, Büyükkılıçlı-Sinekli Yolu üzeri adresinde İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi ve Tic. A.Ş. tarafından yapılması planlanan “Biyometanizasyon Tesisi (90 ton/gün -1,4 MWe / 3,39MWt) projesi” faaliyetine ilişkin olarak, Valiliğimizce 19/02/2018 tarih ve E-2018469 sayılı “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir. Sayın halkımıza duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

OLAY ÇIKMIŞTI

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde ÇED raporu için Seymen'e gelen İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri ile Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve köylüler arasında tartışma çıkmıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 09:34

Cem Güner

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner449

banner448