Serin ve yağışlı hava dalgası geliyor

Sıcak havalar bir süreliğine Karadeniz ve Marmara'yı terk edecek.

Serin ve yağışlı hava dalgası geliyor

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzeybatı kesimlerinin akşam saatlerinden itibaren Balkanlar'dan gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor. Akşam saatlerinde Trakya kesiminde, gece saatlerinde Marmara'nın kuzey ve doğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında görülecek yağışların, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Rüzgar:

Genellikle kuzey ve kuzeybatı, doğu bölgeler ile Akdeniz kıyılarında güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, öğleden sonra Marmara'nın batısında, akşam ve gece saatlerinde Marmara bölge geneli ile Batı Karadeniz'in kıyı kesiminde kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Uyarılar

Kuvvetli yağış uyarısı: Gece saatlerinde Zonguldak ve Düzce çevrelerinde kuvvetli yağış beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, heyelan vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Kuvvetli rüzgar uyarısı: Rüzgarın akşam saatlerinden itibaren Marmara ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

istanbulgercegi.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER