MHP'den teröre tepki

MHP'li İlknur Kamburoğlu ve Varol Karadeniz, terörü kınayan açıklama yaptı.

MHP'den teröre tepki

Milliyetçi Hareket Partisi Silivri İlçe Başkan Yardımcıları İlknur Kamburoğlu ve Varol Karadeniz tarafından yapılan açıklamada; son günlerde artış gösteren terör saldırıları kınandı.

MHP'li Kamburoğlu ve Karadeniz'in yazılı açıklaması şu şekilde:

Bugün terör ülkenin en önemli sorunu haline gelmiştir. Gün geçmiyor ki yurdun herhangi bir köşesinden bir şehit, yaralı veya saldırı haberi gelmesin. Terör asker-sivil gözetmeksin bulduğu her ortamı kan gölü haline getirmeye devam ediyor. Bir naaş kalkmadan yenileri gelmeye devam ediyor.

Birkaç  gün içinde Şemdinli'den 2 şehit, Çukurca'dan 4 şehit haberi gelmişti. Yetmedi bir kara haber de Bingöl'den geldi. Bingöl'ün Karlıova ilçesinde çevik Kuvvet ekiplerini taşıyan servis aracının geçişi sırasında hainlerce yola döşenen mayının patlatılması sonucu 8 polisimiz şehit oldu, 9 polisimiz de yaralandı.

AKP hükümeti ülkeyi; siyasal anlamda " BOP "; ekonomik anlamda da " BORÇ "; tuzağına düşürmüştür. Sayın Başbakan BOP’ a hiçbir zaman eş başkan olmadığını söylemekte ve inkar etmektedir. Başbakan ne kadar inkâr ederse etsin, AKP BOP’ un bir parçası hatta çıktısıdır. Kendisi bizatihi bir BOP projesidir. Yakın siyasi geçmişimizi anlamanın ve sağlıklı değerlendirmelerde bulunmanın yolu bu projeyi ve bu proje içerisinde AKP'ye verilen rolü iyi anlamaktan geçer.

Ustalık dönemi Ortadoğu'da Arap baharının ateşlendiği bir dönemle başladı. Terör hiçbir dönemde olmadığı ölçüde arttı ve teröristler hiçbir dönemde olmadığı kadar bu dönemde pervasızlaştı. Ortadoğu bu dönemde kan gölü haline geldi. Bin yıllık kardeşlik hiçbir dönemde olmadığı kadar bu dönemde hırpalandı. Devlete karşı ayaklanma provaları bu dönemde yapıldı. Kurulduğu günden bu yana " Yurtta Sulh, Cihanda Sulh " sözünü kendisine düstur edinmiş olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilk defa komşularınca bu dönemde barış bozucu unsur olarak suçlandı.

Bugün, AKP millet nezdinde önemli ölçüde oy kaybına uğramıştır. Bunun farkına varan Başbakan, eskiden de olduğu gibi, milliyetçi söylemlere sığınmaya başlamıştır. Ülkücülere yaptığı hakaretin zerresini, Türk bayrağını tahrik unsuru görenlere dahi yapmamıştır .Ancak, Sayın Başbakan; bu saatten sonra çıkıp, " ben MHP'li oldum " desen bile kendini kurtaramazsın. Bu millet, AKP hükümetine ülkeyi düşürdüğü durumun hesabını mutlaka soracaktır. AKP ‘ye iyi niyetle verilen bunca desteğin yanlış kullanımının bedelini mutlaka ödetecektir.

Şehit polis memuru Fatih Celayir’ in internette sosyal paylaşım sitesindeki mesajı bize ders olmalı!

‘Kurtuluş Savaşı ile dünyayı kovduk şimdi ne durumdayız... Başkomutanın, sırtında mermi taşıyanların, şehitlerin kemikleri sızlamıyor mu? Hepsi boşa mı gitti yani? AYIP... Yazıklar olsun sahip çıkamadığımız için hepimize; her iki kişiden birine mukayyet olamayışımıza..."

Milliyetçi Hareket Partililer olarak durduğumuz yerin de karşımızdakilerin de farkındayız. Türk Milliyetçiliğini siyasi proje haline getirmiş yegâne siyasi bir hareket olarak, üzerimizde oynanan oyunların da idrakindeyiz. Ömründe MHP'ye oy vermediği halde yeni MHP oluşturma adına tasarımcılığa soyunanları da görmezlikten gelemeyiz. Biz ne Türk Milleti sevdamızdan vaz geçeceğiz ne de " Yeni MHP " oluşturma sevdalılarına geçit vereceğiz.

Bu bağlamda terörün yarattığı acı yüreklerimizi dağlasa da, artık terörü lanetlemenin ötesine geçmek zorundayız. Askerimiz üzerine düşen her türlü sorumluluğu yaptığı kanaatinde olup, şehit olan asker ve polislerimize Allah'tan rahmet, acılı ailelerine ve aziz Türk Milleti'ne başsağlığı diliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER