Göçengil: Her türlü darbeyi lanetliyoruz

CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Göçengil: Her türlü darbeyi lanetliyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının 2. yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Göçengil'in açıklaması şu şekilde:

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 2 yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki ki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye'nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.

Darbe girişimine karşı milletimiz Gazi meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş girişimi boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi kurma fırsatını dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM'ye devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 2 yıl geçmiş olmasına rağmen darbenin siyasi ayağının da ortaya çıkarılmasına dönüp esaslı bir adımda atılmamıştır.

Askerliği ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu Cumhuriyet'in kuruluş ilkelerine bağlı kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik laik sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.

Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken darbeye karşı canını vererek şehit olan evlatlarımızı rahmetle anar gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz.”

Cem Güner

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner435

banner434