CHP'li Tuğlu terörü lanetledi

Bingöl''de bugün 1aslerimizin şehit olması ve 48 askerimizin de yaralanması üzerine CHP İlçe Başkanı Mümin Tuğlu yazılı bir açıklama yaptı.

CHP'li Tuğlu terörü lanetledi

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu'nun terörü kınayan açıklaması şu şekilde:

Son günlerde dikkat çekecek şekilde artış gösteren terör saldırıları ve bugün Bingöl-Muş karayolunda seyir halinde olan askeri konvoy, Kardeşler köyü mevkisinde teröristlerin saldırısına uğradı. Saldırıda 1askerin yaşamını yitirirken 48 askerimizin de yaralanması üzerinde Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu yazılı bir basın açıklaması yaptı.

BingölKardeşler Köyün’de Türk Askerlerine yönelik saldırıyı kınayan CHP İlçe BaşkanıTuğlu, terörün insanlık suçu olduğunu vurgularken, hükümetin konuyla ilgili politikalarını gözden geçirmesi ve kararlılıkla hareket etmesi gerektiğini belirtti.

 

CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu'nun konu ile ilgili yazılıaçıklaması şu şekilde: “Bingöl’de 1 askerimizin şehit, 48 askerimizin de yaralandığını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Özellikle belirtmek istiyorum ki, terör bir insanlık suçudur. Terörle bir yere varılamayacağı, herhangi bir sonuç alınamayacağı çağdaş dünyanın kabul ettiği bir gerçektir.

Bu süreçte önemli olan AKP Hükümeti’nin terörle mücadele konusunda ne yaptığı, hangi adımları attığıdır.

Israrla belirttiğimiz gibi, başta Ana muhalefet olmak üzere milli iradenin tecelligâhı TBMM ve kamuoyu; AKP Hükümeti'nin kimlerle neleri konuştuğunu, neyin pazarlığının yapıldığını bilmemektedir.

Hükümet zaman geçirmeden terörle mücadele konusunda ne yaptığını, ne yapmak istediğini açıklıkla ortaya koymalı ve kamuoyunu bilgilendirmelidir.

Terörü ve bugün hepimizi derinden üzen terörist saldırıyı şiddetle kınarken, şehitlerimize rahmet, aileleri ve Türk Ulusu'na başsağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar dilerim.”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının büyük fedakarlıklariçersinde bize armağan ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü, ilke ve inkılaplarının yılmaz savunucusu olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim.”

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER