banner472

Silivri'de sahte seçmen şüphesi

İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı Ozan Ersaraç, bazı evlerde 40 adedin üzerinde seçme kaydı bulunduğunu belirlediklerini söyledi.

Silivri'de sahte seçmen şüphesi

İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı Ozan Ersaraç, ilçe sınırları içerisinde bazı hanelerde 10-12, bazılarında ise 37, 40, 46 seçmenin kayıtlı olduğu belirlediklerini ve İlçe Seçim kurulu'na gerekli başvuruyu yaptıklarını belirtti.

Ersaraç'ın konuyla ilgili yazılı açıklması şu şekilde:

Kıymetli hemşehrilerim, Bilindiği üzere 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile ilgili adres beyan ve beyan ettiği adreste fiilen bulunmayan seçmenlere ilişkin itiraz süresi dün itibariyle sona ermiştir. Ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen “taşıma seçmen” ihbarları neticesinde, partimiz tarafından seçmen kütüklerinde “taşıma seçmen” araştırması yapılması ve usulsüzlüklerin tespiti halinde ise İlçe Seçim Kurullarına itiraz edilmesi talimatı tüm teşkilatlara iletilmiştir. Seçmen listelerinin gerçeğe uygun olarak oluşması sandık güvenliğinin ilk adımıdır. Bu çerçevede İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı olarak, şüpheli görülen adreslerde, yerinde yaptığımız incelemeler neticesinde ilçemiz genelinde 470 seçmenin beyan ettiği adreste ikamet etmediği tespit edilmiştir. Bazı hanelerde 10-12, bazılarında ise 37, 40, 46 seçmenin kayıtlı olduğu görülmüştür. Buna ilişkin itiraz dilekçemiz dün itibariyle süresi içerisinde Silivri İlçe Seçim Kuruluna teslim edilmiş olup, kurul tarafından resmi incelemeler başlatılmıştır. Milli iradenin sandığa şeksiz ve şüphesiz bir şekilde yansıması adına gelişmelerin yakın takipçisi olacağımızı sayın kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.

Av. Ozan ERSARAÇ

İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 15:08

Cem Güner

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER