banner463

Ölüme terk edilen köpeği hayvanseverler kurtardı

Silivri'de bir çiftlikte halatla boynundan bağlanan ve haftalarca aç bırakılan köpek ölmek üzereyken bulundu. Ölüme terk edilen köpek tedavi altına alındı.

Ölüme terk edilen köpeği hayvanseverler kurtardı

Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği (HAYKURDER), bir çiftlikte halatla boynundan bağlanmış olan ve haftalardır aç ve susuz bırakılan bir köpek olduğu ihbarı aldı. Silivri'de bir çiftliğin bahçesinde demir kapıya halatla bağlı olduğu bildirilen köpeğin açlıktan ölmek üzere olduğu ihbarını değerlendiren ekipler bölgeye hareket etti. Etrafı çevrili çiftlik bahçesinde önünde mama ve su kabı bulunmayan köpekle karşılaşan dernek görevlileri çevrede yaşayan mahalle sakinleriyle görüştü. 

AÇLIKTAN ÖLMEK ÜZERE OLAN KÖPEK KORUMA ALTINA ALINDI 

Mahalle sakinlerinin, mülk sahibinin haftada bir çiftliğe geldiğini, köpeğin bakımsız ve aç olduğunu, kendilerinin zaman zaman yemek ve su verdiklerini belirtmeleri üzerine Silivri Kaymakamlığı ile temasa geçildi. El koyma ve koruma altına alma talepli olarak Silivri Kaymakamlığı'na yazılı başvuru yapılması üzerine Kaymakam Ali Partal harekete geçti. Konuyla ilgili Silivri Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri görevlendirildi. Süreç devam ederken çiftlik sahibine ulaşan dernek yönetimi, uzun süren görüşmelerin ardından çiftlik sahibini ikna ederek köpeği koruma altına aldı.  

Cem Güner

YORUM EKLE
YORUMLAR
Havva SOYDUĞAN ŞAHiN
Havva SOYDUĞAN ŞAHiN - 3 ay Önce

Birde Sahibini ikna Etmeyemi Çaliştiniz Haykuder Cani Sahibini Köpeciği Aldiğiniz Zincire O Sahibini Bağlamaliydiniz El Ve Ayaklarindan Haftada Bir Kere Önüne Bir Kemik Atacaktiniz Yaşattiğini Yaşamaliydi Can Yavrumu Belki Anlayabilirdi Katil

Zuhal Tokuşoğlu
Zuhal Tokuşoğlu - 3 ay Önce

Hayvanlar hakları için gerekli çalışmaları yapmayan Belediye Başkan adaylarına benden oy yok

SIRADAKİ HABER

banner465

banner464