Aynı olay Silivri'de de yaşanabilir

Kumburgaz'da meydana gelen ve 4 kişinin yaşamına malolan alabora olayının sorumluları olarak sahil güvenlik bulundurmayan yöneticiler gösteriliyor. Aynı olay Silivri'de de yaşanabilir.

Aynı olay Silivri'de de yaşanabilir

Kumburgaz'da meydana gelen ve 4 kişinin yaşamına malolan alabora olayının sorumluları olarak sahil güvenlik bulundurmayan yöneticiler gösteriliyor.

Alabora’da ölenlerden Şener Karataş’ın ablası acı haberi aldıktan sonra yetkililere ateş püskürerek; Onlara ulaşmamız saatler aldı. Kumburgaz'da sahil güvenlik neden yok. Sahil güvenlik ekipleri  Karaköy'den geldi. Yetkililerin ihmali yüzünden 4 insan canından oldu, dedi.

İŞTE FACİA HABERİNİN DETAYLARI!

Kumburgaz'da balığa çıkan 5 arkadaşın teknesi alabora oldu. Bülent Balta saatlerce yüzüp kurtuldu, Şener Karataş ile Metin Şahin'in cesetleri bulundu. Kayıp iki kişi ise ekiplerce aranıyor

İstanbul Kumburgaz'da, balık avlamak için denize açılan 5 arkadaşın teknesi alabora oldu. Gruptan biri kurtuldu, ikisi öldü, ikisi kayıp... İddiaya göre; evli ve iki çocuk babası 36 yaşındaki Şener Karataş, Esenler'den 4 arkadaşını hafta sonu tatili için ağabeyinin yazlığına çağırdı. Kalıpçı Bülent Balta, taksiciler İsmail Kılıçkaya ve Metin Şahin ile Hamdi Ali Ertuğrul, Karataş'ın davetini kabul etti. Kumburgaz Dalgıç Sitesi'ne giden grup, Karataş'ın ağabeyi olan mali müşavir Berkan Karataş'ın fiber teknesiyle balık tutmak için önceki gün 18.00'de denize açıldı. Ağabey, grupla en son 20.00 sıralarında irtibat kurdu. Havanın karardığını belirtip, gruptan kıyıya gelmelerini istedi. Kardeşi, telefonda "Kıyıya gelmeye çalışıyoruz" dedi. Ancak tekne bilinmeyen bir nedenle alabora oldu. Gruptaki 35 yaşındaki Bülent Balta, kendi imkanlarıyla kıyıya yüzdü. Güzelce Sahili'ne 01.00 sıralarında ulaştı. Balta'yı fark eden görgü tanıkları ve ağabey Karataş, durumu sahil güvenliğe bildirdi. Balta'yı bulan görgü tanığı Kaan Şimşek "Bulduğumuzda bize 'Arkamdan 2 kişi daha geliyordu' dedi. Hemen teknelerle açıldık ancak bulamadık" dedi.

'3 SAAT MAVİ IŞIĞA YÜZDÜM'

Şişli' de özel bir hastanede tedaviye alınan Balta, ilk ifadesinde "Teknemiz ters dönünce bir süre tutunduk. Ancak deniz çok dalgalıydı. Kıyıya yüzdüm. Arkamdan sesler geliyordu ancak onların da sesi bir süre sonra duyulmamaya başladı" dedi. Balta, arkadaşı Kılıçaslan'la kıyıdaki ışıkları doğru yüzmeye başladığını belirterek "3 saat boyunca yüzdüm. İsmail'in sesini bir süre sonra duyamaz oldum" diye konuştu. "Can havliyle herkes tekneye tutundu" diyen Balta, "Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra hava kararmaya başladı. Işıklar da gittikçe uzaklaşıyordu. Ben ve İsmail kıyıya yüzmeye karar verdik. Kıyıda bir binanın tepesindeki mavi ışığa doğru yüzmeye başladık. Kaybetmemek için sürekli birbirimize seslenerek yüzüyorduk. Bir ara dinlenmek için sırt üstü yattım. Sonrasında bir daha İsmail'in sesini duymadım. Kıyıya yaklaşınca olta atan iki kişi yardım etti. Beni kurtararak sahil güvenliğin botuna çıkardılar" dedi.

Buruk bir sevinç yaşıyorlar

Alabora olduktan sonra bir müddet tekneye tutunan Bülent Balta yüzmeye karar verdi. Geceyarısı 01.00'de sahile ulaşan Balta, olayı haber verince kurtarmak için tekneler açıldı. Hastanede tedavi altına alınan Bülent Balta'yı ailesi yalnız bırakmadı. Hepsi de buruk bir sevinç yaşıyordu.

 

HABERDAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER